Eesti Telekom kasvas interneti- ja IT-valdkonnas

Eesti Telekomi juhatuse esimehe Valdo Kalmu sõnul oli 2014. aasta olulisimaks sündmuseks EMT, Elioni ja Eesti Telekomi ühendamine üheks uue põlvkonna telekommunikatsiooniettevõtteks. Ühendettevõttes töötab rohkem kui 2000 inimest, ettevõte on turuliidriks nii mobiili-, lairiba- kui televisiooniteenuste valdkonnas. Kaubamärkidena on kasutusel mõlemad tugevad brändid, EMT ja Elion.

Esimese ühise teenusena tuli turule nutiseadmetes ja arvutis telerivaatamiseks mõeldud minuTV, mis võimaldab vaadata telesaateid, sarju ja filme ajast ja kohast sõltumata. Teiseks eelmise aasta oluliseks sammuks sisuteenuste valdkonnas oli Spotify muusikateenuse pakkumine ning koostöö Eesti meediaettevõtetega.

Internetivaldkonnas jätkus teenuste arendamine klientidele parima teenuse pakkumiseks. Nii lairibas kui mobiilis tõi ettevõte turule 300Mbit/s kiirusega internetiühenduse. Uue innovaatilise sammuna alustati VoLTE (Voice over LTE) testidega, mis võimaldavad tuua kõned kõikidesse seadmetesse (mobiil, arvuti, teler).

Kasvu jätkas mobiilse internet kasutajate arv, sealjuures kasvas mobiilse interneti kasutamine nii arvutis kui nutitelefonis. Mobiilse interneti mahud kasvasid neljandas kvartalis mullusega võrreldes 41%, sealjuures moodustab andmesidemahust 40% liiklus 4G-võrgus. Mobiilse interneti kasutajate arv kasvas eelmise aasta viimase kvartaliga võrreldes 37 000 võrra.

Mobiilside klientide arv ulatub 873 000 kliendini. Eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvas EMT kliendibaasis märkimisväärselt just lepinguliste klientide arv (41 900 klienti), ulatudes 726 500 lepingulise kliendini. Kõnekaardi kasutajate arv vähenes. Elioni nutiTV teenuseid kasutas 2014. aasta neljanda kvartali lõpu seisuga üle 166 000 pere. Elioni internetiühenduse kasutajate koguarv neljanda kvartali lõpu seisuga on 224 000.

Kolmanda kasvuvaldkonnana saab 2014.aastal välja tuua IT-äri, kus 2014.aasta 4. kvartalis oli eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasv 5%. Kasvasid nii IT-teenused, seadmemajutus kui andmeside.

2015.aastal jätab Eesti Telekom interneti- ja IT-valdkonna arendamist ning plaanib välja tuua uusi IKT-sektori teenuseid.

Tutvun teiste uudistega