Eesti Telekom hakkab hooldama HP äriklassi tooteid

1. oktoobril laiendas Eesti Telekom oma IT-teenuste portfelli, lisades sinna HP Enterprise ehk äriklassi toodete hoolduse. Põhjus, miks Eesti Telekom hakkab tegelema HP äriklassi toodete teenindusega, seisneb selles, et HP Eesti ja Läti kontorid suletakse ning ettevõte on otsustanud anda oma tegevused üle turul tegutsevatele tugevatele partneritele.
 
Läbirääkimised HP ja erinevate potentsiaalsete partnerite vahel kestsid terve suve. Läbirääkimiste käigus valiti partnerite seast välja Eesti Telekom HP äriklassi toodete tugiteenuste pakkumiseks Eesti turul. Valiku tegemisel sai määravaks asjaolu, et Eesti Telekom on HP kuldpartner serversüsteemide ja arvutite valdkondades ning samuti on ettevõttena üks suuremaid HP kliente Eestis. Otsus puudutab vaid HP äriklassi toodete hooldust, HP kodutoodete hooldusõigust Eesti Telekomil ei ole.
 
„Eesti Telekomi jaoks on tegemist HP-poolse tunnustusega meie aastatepikkusele tööle Eesti äriklientidele IT infrastruktuuri loomise ja haldamise valdkonnas. Oleme selle eest väga tänulikud. Meie eesmärk on arendada oma teenuseid ja teenindust nii, et see annaks võimaluse klientidele hinnata meid kui eelistatuimat IKT partnerit Eestis,“ ütles Eesti Telekomi suurkliendi halduse osakonna juht Enn Saar.
„Alates 1. oktoobrist tagab Eesti Telekom HP äriklassi IT toodete hooldusteenuse osutamise. Kuna oktoobrist asuvad Eesti Telekomi tööle ka 5 tippspetsialisti HP Eesti kontorist, siis HP kliendid saavad teenindatud nii nagu varem,“ lisas Saar.
 
„Pärast HP jagunemist kaheks Fortune 50 ettevõtteks oleme veelgi enam pühendunud oma koostööpartneritele, andes ettevõtetele võimaluse hallata kliendikogemust terve protsessi ulatuses. Muudatused Hewlett Packard Enterprise tegevusstrateegias ei mõjuta mingil viisil meie klientide äritegevust,“ märkis Balti riikide HP hooldusteenuste üksuse juht Luisas Bilys.
 
„Eesti Telekom on üks olulisemaid HP partnereid Balti riikides ning just seetõttu valisime Eesti Telekomi HP äriklassi toodete hoolduspartneriks. Nende pühendumine klientide rahulolule, teenuste kvaliteedile ja valmisolek investeerida inimestesse, luues kõrgelt kvalifitseeritud ja pühendunud ekspertide tiimi, annab meile kindluse, et HP klientide teenindus on ka edaspidi sama kõrgel tasemel ning vastab klientide väljakujunenud ootustele,“ lisas Bilys.
 
HP tooted on Eesti turul alates 1992. aastast. Hewlett-Packard Oy Eesti filiaal avati 1995. aastal.
HP loob uusi võimalusi, kuidas tehnoloogia saab sisuliselt mõjutada inimesi, ettevõtteid, valitsusi ja ühiskonda. Maailma suurimate tehnoloogiaettevõte hulka kuuluv HP ühendab nii printimise, arvutikasutuse, tarkvara, teenused kui ka IT-taristu, et lahendada klientide probleeme. Lisateavet HP kohta (NYSE: HPQ) leidub aadressil http://www.hp.com
Tutvun teiste uudistega