Armastatud Eesti filmiklassika nüüd saadaval ka Telia TV videolaenutuses

Peale naerutava komöödia, draama ning paeluvate õuduspõnevike leiad Telia TV videolaenutusest nüüd ka aegumatu Eesti filmiklassika parimad palad. Teiste seas on esindatud ka legendaarsed kinotükid "Mehed ei nuta", "Kevade", "Siin me oleme" jpm.

"Mehed ei nuta" / 1968. Ülipopulaarne ja paljutsiteeritud kodumaine seikluskomöödia hirmsa unetusetõve käes vaevlevatest austusväärsetest vanahärradest, kes tõelise sanatooriumi asemel viiakse ravile üksikule asustamata saarele. Algab jant saarelt pääsemiseks. Jutustuse "Lõbusad Robinsonid" motiividel valminud telefilmi "Mehed ei nuta" stsenaristid olid Enn Vetemaa ja Sulev Nõmmik, see oli nende jaoks esimene stsenaarium ning Sulev Nõmmik debüteeris selle tööga ka kui filmirežissöör.

"Kevade" / 1969. Režissöör Arvo Kruusemendi lavastatud eesti filmiklassika tippteos on taaskinnitus Oskar Lutsu samanimelise raamatu igihaljusest. Film räägib sõprusest ja elust internaatkoolis, kus leidub nii koolipoisikrutskeid, pahandust ja nalja kui ka eneseotsinguid ja esimesi armumisi. Eesti filmikriitikud valisid 2002. aastal "Kevade" Eesti kõigi aegade parimaks mängufilmiks.

"Siin me oleme" / 1978 on Eesti Telefilmi tehtud ja Eestis ülipopulaarseks osutunud komöödiafilm, mis on loodud Juhan Smuuli monoloogi "Suvitajad" ainetel. Film räägib sellest, kuidas kaunil suvepäeval saabub Muhumaale ühte tallu kapriisne perekond Tallinnast, kes on otsustanud oma puhkuse kaunis metsikus looduses veeta. Film tegi kuulsaks ka Ülo Vinteri armastatud laulu "Kui on meri hülgehall".

Eesti filmiklassika on kättesaadav Telia Videolaenutuses.

Tutvun teiste uudistega