Apple Watch 6 ja Apple Watch SE pakuvad esmakordselt Eestis kõnede ja interneti võimalust

Telia e-poes algas täna Apple Watch 6 ja Apple Watch SE eelmüük ning peagi saab esmakordselt Eestis Apple’i nutikelladega kasutama hakata mobiilikõnesid ja mobiilset internetti.

See tähendab, et uusi kellasid saab kasutada ka ilma iPhone’i kaasa võtmata ning õue jalutama või minnes saab kellaga nii helistada kui kasutada mobiilset internetti näiteks muusika kuulamiseks.

Selleks, et Apple Watch saaks Telia mobiilivõrgus kasutada internetti, kõnesid ja sõnumeid, on klientidel vaja kasutusele võtta uus Telia MultiSIM teenus. Telia MultiSIM-i toel saab klient oma iPhone’is ja eSIM-i toega Apple Watchis kasutada üht ja sama mobiilinumbrit.

Telia MultiSIM võimaldab kliendil alustada kella sidumist oma telefoni menüüs nii, et nutikellas aktiveeritakse eSIM ning kell hakkab iseseisvalt Telia mobiilivõrgus tööle. Ühtlasi tähendab see, et kell ja nutitelefon ei pea kasutamiseks olema edaspidi lähestikku.

Täpsema info ja juhendid, kuidas kella ja telefoni omavahel siduda ning kuidas kasutada Telia MultiSIM teenust, avaldab Telia oma veebis 15. detsembril. Samal kuupäeval algab Telia müügikanalites Apple Watch 6 ja Apple Watch SE tavamüük.

Lisaks pakub Apple orienteeruvalt detsembri keskpaigas tarkvara versiooniuuendusi, mis võimaldavad omavahel siduda ka vanemaid iPhone ja Apple Watch mudeleid. Tänu sellele saab kõnesid ja mobiilset internetti kasutama hakata ka vanemate Apple Watch mudelitega. Ka selleks on vaja kasutusele võtta Telia MultiSIM teenus, mis toimib alates iPhone 6S mudelist ja Apple Watch 3-seeriast.

Klientidel on oluline jälgida ka seda, et mitte kõik uued Apple Watch 6 ja Apple Watch SE mudelid ei paku Telia MultiSIM-i toel mobiilikõnede ja mobiilse interneti kasutamise võimalust.

Telia MultiSIM-i saab kasutada vaid Apple Watch Series 6 GPS + Cellular ning Apple Watch SE GPS + Cellular mudelitega. Soodsamad ja piiratuma funktsionaalsusega mudelid (Apple Watch Series 6 GPS ja Apple Watch SE GPS) mobiilikõnede ja mobiilse interneti kasutamise võimalust ei paku. Sama kehtib ka vanemate Apple Watchide puhul ehk kõnesid ja mobiilset internetti saavad kasutama hakata vaid Cellular-versiooni nutikellad.

Tutvun teiste uudistega