Algas aasta kõige aktiivsem mobiiliteenuste kasutamise aeg

Alanud jõulukuu on mobiilivaldkonnas ülejäänud aastast selgelt eristuv – just nüüd läheb lahti kõige aktiivsem mobiilsideteenuste kasutamine ja nutiseadmete soetamine.

EMT kogemus näitab, et detsembris kasutavad inimesed keskmiselt 25-50% rohkem mobiilset internetti kui aasta ülejäänud kuudel. Sõnumite ja kõneside mahud kerkivad detsembris keskmiselt kolmandiku võrra aasta keskmisega võrreldes. Kõik see on mõistetav, kuna kuu lõpp on tulvil pühadetervitusi ja aastavahetuse soove, mis paneb inimesed tavapärasest enam oma mobiiltelefoni kasutama, pilte ja videoid jagama jne. Et ees seisvas pühadesaginas klientide valikud lihtsamaks muuta, jagame soovitusi nii erinevate teenuste kui toodete osas.

Vali endale sobivaim andme- ja kõneside pakett

Hiljuti uuendas EMT oma andme- ja kõneside pakette ning tõi need kokku ühise nimetuse alla – Mobiilne elu. Mobiilne elu koosneb seitsmest erineva mahuga internetipaketist, mille seast saab klient endale valida kas 250MB, 1,5GB, 3GB, 6GB, 12GB, 24GB või 48GB mahuga mobiilse interneti. Varasemaga võrreldes lisandus mitu uut mahupaketti ning mitme paketi puhul saab sisuliselt sama kuutasu eest kasutada suuremas mahus mobiilset internetti kui varem.

Mobiilse interneti juurde saab klient valida ka endale sobivaima kõneside paketi, mis sisaldab kas 100 kõneminutit ja 100 SMS/MMSi või siis 1000 kõneminutit ja 1000 SMSi/MMSi.

Kuigi üldine trend maailmas liigub selle suunas, et kõneside mahud vähenevad ja andmeside mahud kasvavad, kasutavad eestimaalased endiselt hea meelega ka kõneside teenuseid. Seda on mõjutanud mahupõhised kõneside paketid, mis on teinud suhtlemise klientide jaoks mõistlikumaks. Mobiilse elu võimalustega saab lähemalt tutvuda SIIN

Jäädvusta oma fotod ja videod kodumaises pilves

Eesseisvad pühad ja aastavahetus on ühtlasi periood, mil nutiseadmete foto- ja videorakendused saavad tavapärasega võrreldes kordades rohkem tööd. Sellega koos kerkib üles küsimus, kuhu kogu materjal salvestada, et see oleks mugavalt kättesaadav ning pereliikmete ja sõprade vahel ka hõlpsasti jagatav. Üks võimalus on kasutada kodumaist teenust Suhtlus Pilv, mis on turvaline ja kergesti hallatav pilveteenus. Nutiseadme kasutaja saab kõiki oma fotosid, videoid ja dokumente Suhtlus Pilve äpi abil hallata. Uuele liitujale on Suhtlus Pilves 100GB või 500GB ulatuses salvestusruumi liitumise kuul ja kolmel järgneval kuul tasuta. Olemasolevatele Suhtlus Pilve kasutajatele rakendatakse 0€ kuutasu perioodil 01.11.2015 - 31.01.2016. Suhtlus.ee ja Suhtlus Pilve võimalustega saab tutvuda SIIN

Moodne tehnika, mis sobib hästi kingikotti

Kuna ees seisab kingikottide komplekteerimine, on õige aeg jagada ka kingisoovitusi. Fakt on see, et moodne tehnika leiab üha sagedamini tee kingikotti. Seejuures on valikuvõimalused nii erinevate toodete kui hinnaklasside osas väga erinevad. Soovitustega, mida panna oma kõige armsamate inimeste kingikotti, saab tutvuda SIIN. Lisaks on EMT ja Elioni e-poes lai valik nutiseadmeid, kõlareid, aktiivsusmonitore, mängukonsoole, telereid, arvuteid ja palju muud igale maitsele.

EMT ja Elioni tehnoloogiablogi Digitark käivitas aga detsembri alguses põneva kingikalendri sarja, mille raames jagavad Eesti Telekomi töötajad iga päev nutikaid kingisoovitusi. Digitarga kingikalendrit saab jälgida SIIN

Ahjusoe teenus, mis võimaldab kasutada vaid kõige uuemat nutiseadet

Alates 1. detsembrist saavad kõik EMT ja Elioni kliendid liituda Eestis ainulaadse teenusega, mis võimaldab kindla kuutasu eest saada enda kasutusse nutitelefon või tahvelarvuti, mille saab kas 12 või 24 kuu pärast taas kõige uuema mudeli vastu vahetada.

Lahendus on mõeldud kõigile, kes soovivad kasutada pidevalt vaid kõige moodsamat nutitelefoni või tahvelarvutit. Teenus on seejuures brändivaba – peale 12- või 24-kuulise kasutusperioodi lõppu ei pea klient endale valima sama tootja mudelit, vaid saab valiku teha kõigi saadaolevate mudelite vahel. Alati Uus teenuse eeliseks on ka see, et seadme kuutasu on väiksem kui järelmaksu puhul. Alati Uus teenusega saab tutvuda SIIN

Jõulud Elioni nutiTV-s

Alates 8. detsembrist on Elioni nutiTV-s nähtav taas Jõulukanal, kus on praksumas hubane kamin. Kanal on kättesaadav kõigile klientidele tavapärases Kõik kanalid loendi alguses. Vana nutiTV klientidel on olenevalt seadmest nähtav SD ja/või HD kanal, uue nutiTV menüüga klientidel on kanalil kvaliteedi eelistuse valik. Jõulukanalil on lisaks kaminapraksumisele võimalik taustaks valida Jõuluraadio muusikaga.

Tutvun teiste uudistega