Muudatus teenustes, mille eest saab Telia m-maksetega tasuda

Vahepeal aset leidnud seadusemuudatuse tõttu hakkab kehtima uus kord, mis mõjutab muuhulgas seda, milliste kaupade ja teenuste eest saab m-maksetega tasuda.

Nimelt kehtestab makseasutuste ja e-raha asutuste seadus (MERAS) erireeglid nende elektroonilise side teenuse kasutaja maksetehingute suhtes, mida elektroonilise side ettevõtja täidab kasutaja soovil lisaks elektroonilise side teenuste osutamisele.

Sellised teenused on näiteks m-maksed, kui kliendi poolt tehtud tehingu summa lisatakse tema igakuisele Telia mobiiliarvele.

Seadusemuudatuse kohaselt tohib sääraseid maksetehinguid teostada üksnes digitaalse infosisu, häälepõhiste teenuste ja piletite ostmiseks. Teenuse pakkumine ei tohi aga hõlmata füüsiliste kaupade ja teenuste kasutamist või tarbimist.

Tulenevalt ülaltoodust ei saa alates 01.01.2019 enam Telia m-maksetega tasuda näiteks Taxify ja Taxigo taksoteenuse ning autopesulate teenuste eest. Taksoteenuste kasutajatel soovitame vastava teenuse äpis muuta ära teenuse eest tasumise makseviis.

Tutvun teiste uudistega