Eestis kasutab 5G telefoni juba ligi 100 000 inimest

Ligemale 100 000 Telia klienti on mai lõpu seisuga kasutusele võtnud 5G telefoni ning selliste klientide arv kasvab igas kuus tuhandete võrra, näitab Telia võrgustatistika.

Konkurentsitult kõige populaarsem 5G telefon on Telia võrgus iPhone 12, sellele järgneb Samsung Galaxy A52s. Kümne kõige populaarsema 5G telefoni hulka mahuvadki hetkel vaid Apple’i ja Samsungi telefonid.

Telia erakliendiüksuse juht Kristjan Viilmann tõdes, et kõigist Telia poolt sel aastal müüdud telefonidest moodustavad 5G toega mudelid 74%.

„Kahe viimase kuu arvestuses ulatub 5G telefonide osakaal juba 80 protsendini kõigist meie poolt müüdud telefonidest. Ühest küljest näitab see, et inimesed otsivad uut telefoni soetades tulevikukindlust ning soovivad olla valmis uue mobiilsidetehnoloogia kasutuselevõtuks. Teisalt suureneb pidevalt ka pakutavate 5G telefonide hulk meie kabavalikus,“ selgitas Viilmann.

Tarbijale tähendab 5G telefonide tulek kiiremat andmesideühendust ja enim on see tuntav aegkriitiliste funktsioonide kasutamisel, nagu näiteks mängude mängimisel või reaalajas videoülekannete edastamisel.

Telia erakliendiüksuse juhi kinnitusel on 5G-st saamas ja osaliselt juba saanud tänapäeva telefonide standard ning seda mitte pelgalt tippmudelite vaid juba ka soodsama keskklassi mudelite seas, mis on 5G võimekuse toonud enamus inimestele kättesaadavasse ulatusse. Soodsaimate 5G toega nutitelefonide hinnad algavad juba vähem kui 200 eurost.

„Telia 5G võrk on olnud meie klientidele avatud enam kui poolteist aastat, kuid juba enne võrgu avamist käis meil tihe koostöö erinevate tootjatega selle nimel, et nende uued 5G telefonid oskaks meie võrgus toimida. See on olnud suur ja järjepidev töö ning täna leiab meie kaubavalikust ca poolsada erinevat 5G telefoni mudelit. Tootjatest on esindatud Apple, Samsung, Sony, OnePlus, Xiaomi ja Nokia,“ lisas Viilmann.

Kõige populaarsemad 5G telefonid Telia võrgus

(2022 mai lõpu seisuga)

  1. iPhone 12
  2. Samsung Galaxy A52 5G
  3. iPhone 12 mini
  4. iPhone 12 Pro
  5. iPhone 13 Pro
  6. iPhone 13
  7. Samsung Galaxy S21 5G
  8. iPhone 12 Pro Max
  9. Samsung Galaxy A22 5G
  10. iPhone 13 Pro Max
Tutvun teiste uudistega