Eesti Telekom ostab Green IT

Eesti Telekom ja Green IT omanikud allkirjastasid eile lepingu, millega Eesti Telekom ostab kiirelt kasvava ettevõtte Green IT.

Eesti Telekom on esitanud konkurentsiametile taotluse lepingu heakskiitmiseks. Tehing jõustub pärast konkurentsiametilt saadud luba.

Pärast ostutehingu jõustumist jätkab Green IT tegevust eraldi ettevõttena senise kaubamärgi all.

„Meie soov on teha klientide igapäevaelu võimalikult lihtsaks, et nad saaksid keskenduda oma ärile ega peaks muretsema IT-asjade pärast. Green IT on väga tugev ettevõtete arvutipargiga seotud teenuste pakkumises, nii et koostöös saame oma meeskonda jõudu juurde ja suudame klientide soove veelgi paremini täita,“ ütles Eesti Telekomi ärikliendiüksuse direktor ja juhatuse liige Tarmo Kärsna.

„Eesti Telekom on olnud Green IT heaks konkurendiks pikka aega. Kuna IT turg muutub järjest teenusekesksemaks, on oluline pidevalt investeerida teenuste arendusse ja kasvatada ärimahtu. Turul toimuv konsolideerumine on selles situatsioonis loomulik nähtus,“ kommenteeris Green IT tegevjuht Margo Luberg.

Eesti Telekom on Eesti turul suurim IT- ja telekomiteenuste pakkuja ning turuliider, kelle tooteportfell katab enamike ettevõtete IT infrastruktuuri vajadustest - arvutitöökoha ja e-posti teenusest pilvepõhiste serverlahendusteni koos andmesideühendustega. Eesti Telekomi IT-teenuseid kasutab täna enam kui 1000 ettevõtet ja riigiasutust üle Eesti, sealhulgas suurimad pangad, mitmed ministeeriumid ja paljud väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted.

Green IT on 2006. aastal asutatud Eesti kapitalil põhinev kiirelt kasvav IT ettevõte, mis keskendub ettevõtete arvutipargiga seotud teenuste pakkumisele. Green IT koduturuks on Baltikum. Green IT hallata on 2014. aasta lõpu seisuga üle 60 000 IT seadme koguväärtusega üle 10 miljoni euro. Kokku on Green IT-l 150 äri ja avaliku sektori klienti.

Tutvun teiste uudistega