Telia 5G võrk on jõudnud enamus linnadesse ja maakonnakeskustesse

Telia 5G võrk on jõudnud enamus linnadesse ja maakonnakeskustesse

Telia on vähem kui aastaga laiendanud oma 5G võrgu 100 asukohani üle Eesti. Telia Eesti juhatuse esimehe Robert Pajosi sõnul on ettevõtte üks selle aasta prioriteete olnud 5G võrgu viimine erinevatesse Eesti piirkondadesse.

„Peagi avame oma sajanda 5G tugijaama ning tähistame seega üht olulist verstaposti oma uue ja moodsa 5G võrgu rajamisel ja klientideni toomisel. Ühtlasi tähendab see, et Eesti esimene 5G võrk on jõudnud vähem kui aastaga meie klientideni kõigis maakondades ning enamikes linnades ja maakonnakeskustes,“ sõnas Pajos, kelle sõnul investeerib ettevõte igal aastal Eestisse suurusjärgus 50 miljonit eurot.

Telia teine oluline fookus on olnud juba mitu aastat interneti püsivõrgu arendustel ning 2021. aastal jõuab Telia kordades kiirem interneti püsiühendus ligemale 55 000 majapidamiseni. Alates 2017. aastast on Telia oma mahuka püsiinterneti arendamise programmi raames viinud kiire ja tänapäevase püsiinterneti juba ligemale 250 000 aadressini. Kokku jõuab Telia kiire koduinternet selle aasta lõpuks Eestis enam kui poole miljoni majapidamiseni.

Telia on näidanud selle aasta kolme esimese kvartali jooksul tugevat kasvu ka äriklientidele suunatud IT-teenuste valdkonnas, kus on jätkuvalt üks peamisi fookusi küberturvalisus ja seda toetavad lahendused, nagu näiteks äriklientidele mõeldud Turvanet. Samuti on mitmed Telia ärikliendid asunud kasutama Telia Crowd Insights platvormi võimalusi, mis aitab anonüümsete mobiilivõrgu liikuvusandmete põhjal ettevõtetel enda jaoks olulist infot koguda ja ärilisi otsuseid langetada.

Lisaks on Telia üks eesmärke keskenduda pidevalt tehnoloogilisele innovatsioonile. Sel suvel sulges ettevõte oma viimased vanemad telefoniside ülekandetehnoloogiad ja nüüd on Telia üks väheseid telekomioperaatoreid maailmas, kes pakub oma teenuseid sajaprotsendiliselt IP-protokolli põhiselt. Klientide jaoks tähendab see veelgi paremat teenuste kvaliteeti ja kasutuskogemust.

Telia müügitulu ulatus kolmanda kvartali lõpuks 240,3 miljoni euroni, kasvades aastatagusega võrreldes ligemale 5%. Ettevõtte ärikasum kasvas samal ajal 7,7% ning ulatus 89 miljoni euroni.

Telia interneti püsiühenduse kasutajaid oli kolmanda kvartali lõpus 242 000 ning TV-teenuse kasutajaid 207 000. Telia mobiililiitumiste arv kerkis aga aastaga koguni 80 000 võrra, küündides kvartalis lõpus 1,184 miljoni liitumiseni.

Telia on Eesti üks suuremaid investoreid. Ettevõte annab tööd ligi 1600 inimesele ning kuulub Eesti suurimate maksumaksjate hulka.

Tutvun teiste uudistega