Telia plaanib tänavu oma 5G võrku viis korda laiendada

Telia Eesti juhatuse esimehe Robert Pajose kinnitusel plaanib ettevõte sel aastal jätkata mahukate võrguinvesteeringutega, mille fookuses on interneti püsivõrgu ja 5G arendused.

Telia juhi sõnul on ettevõte teinud terve esimese kvartali ettevalmistusi selleks, et oma 5G tugijaamade arvu käesoleva aasta jooksul mitmekordistada. Kui hetkel teenindab Telia 5G võrk paarikümmet piirkonda, siis aasta lõpuks on plaan uue põlvkonna mobiilivõrk viia enam kui 100 uue asukohani, sealhulgas erinevatesse maakonnakeskustesse.

„Lisaks 5G-le jätkame aktiivselt oma interneti püsivõrgu arendustega. Viimase nelja aastaga oleme viinud kordades kiirema koduinterneti enam kui 200 000 majapidamiseni ning selle aasta plaan on seda numbrit veel ca 50 000 kodu võrra tõsta,“ sõnas Pajos.

Esimese kvartali oluliste sündmuste osas tõi Pajos välja, et alates märtsist pakub Telia kõneroboti lahendus tuge inimeste teavitamisel positiivsetest koroonaviiruse testitulemustest. Samuti sõlmis Telia märtsis mahuka taastuvenergialepingu Eesti Energiaga, mille kohaselt ostab Telia viie aasta jooksul 156 GWh ulatuses taastuvenergiat. See on umbes sama maht, mida kasutab kokku ca 50 000 kodumajapidamist.

„Samuti on näha, et koroonapandeemia tõttu on äriklientide seas tõuke saanud erinevate protsesside ja teenuste digitaliseerimine, mis nõuab omakorda üha paremat digi- ja IT-võimekust ning järjest sagedamini usaldavad ettevõtted IT-halduse ja juhtimise partneri kätte,“ lisas Pajos, kelle sõnul kasvas Telia IT-teenuste valdkond aastaga 16%.

Telia Eesti müügitulu ulatus esimeses kvartalis ligi 77 miljoni euroni, vähenedes aastataguse ajaga 0,6%. Ettevõtte ärikasum (EBITDA) ulatus samal ajal 28,8 miljoni euroni, kasvades aastaga 6%.

Telia Eesti mobiililiitumiste arv ulatus esimese kvartali lõpus 1,123 miljonini, kasvades aastataguse ajaga 48 000 liitumise võrra. Telia interneti püsiühenduste kasutajaid oli kvartali lõpus 242 000 ning TV-teenuse kasutajaid 207 000.

Telia on Eesti üks suuremaid investoreid, investeerides igal aastal Eesti turule suurusjärgus 50 miljonit eurot. Ettevõte annab tööd ligi 1600 inimesele ning kuulub Eesti suurimate maksumaksjate hulka.

Tutvun teiste uudistega