Pangatoiminguid saab nüüd internetis turvalisemalt teha

Tuntud turvalahenduste tootja F-Secure lisas sel nädalal Eestis kasutatavale turvarakendusele Telia SAFE pangatoimingute kaitse funktsiooni, mis muudab internetis tehtavad pangatoimingud senisest turvalisemaks.

Telia Eesti finantseerimise ja lisaväärtusteenuste valdkonna juhi Maksim Melamedi sõnul levivad Eestis ikka ja jälle erinevad petuskeemid ning õngitsuskirjad, mille eesmärk on inimestelt välja petta erinevate kontode paroole. „Tänagi oleme selle tunnistajaks, kus tuntud pankade nimel levitatakse petukirja ja püütakse sel moel inimeste pangaparoole kätte saada.“

Melamedi kinnitusel sai Telia SAFE sel nädalal täiendava panganduskaitse turbekihi, mis takistab inimese konfidentsiaalseid tehinguid häirimast ning kaitseb rünnakute eest kui inimene kasutab internetipanka või teeb internetis pangatoiminguid.

„Kui panganduskaitse on sisse lülitatud, tuvastab see automaatselt veebipanga lehekülje avamise. Avades brauseris veebipanga lehekülje, ilmub ekraani ülaossa teatis Panganduskaitse. Seni, kuni panganduskaitse funktsioon on avatud, on seadmes teised ühendused blokeeritud ning kasutaja kõik pangaseansid ja tehingud on kaitstud,“ selgitas Melamed, kelle kinnitusel lubab panganduskaitse funktsioon ühenduse ainult veebipanga ametliku leheküljega.

Telia SAFE turvarakenduses toimib panganduskaitse funktsioon nii Windows kui MacOS operatsioonisüsteemiga varustatud arvutites ning toetab hetkel selliseid veebilehitsejaid nagu Internet Explorer 11 (või uuem), Microsoft Edge, Firefox 13 (või uuem), Google Chrome ning Safari.

Telia SAFE jaanuarikuine kokkuvõte näitas, et aasta esimesel kuul aitas kõnealune viirusetõrje blokeerida ligi 25 000 viiruserünnakut. Lisaks blokeeris rakendus jaanuari jooksul 188 000 kahjulikku veebisessiooni.

Maksim Melamedi sõnul näitavad need numbrid ilmekalt, millisel hulgal viirusi igapäevaselt internetiruumis liigub ning erinevatele seadmetele ligipääsu otsib.

Telia SAFE turvarakendusel on Eestis enam kui 20 000 kasutajat ning lisaks viirusetõrjele võimaldab lahendus seadistada lapseluku funktsiooni, positsioneerida oma pereliikmeid jpm. Telia SAFE sobib nii Windows, iOS, Mac kui Android seadmetele. Turvarakenduse kasutamiseks ei pea olema eelnevalt ühegi Telia teenuse klient.

Tutvun teiste uudistega