mTasku mobiilsesse rahakotti lisandus Ühiskaart

Alates 11. novembrist saab mTasku mobiilses rahakotis kasutada Ühiskaarti, mis võimaldab ühistranspordis oma sõidu valideerida ka nutitelefoniga viibates.

Telia Eesti ärikliendi üksuse juhi Tarmo Kärsna sõnul tähistab see samm mobiilse rahakoti mTasku teenuste laienemist ühistranspordi valdkonda, mida kasutab igapäevaselt suur hulk inimesi.

„Ühiskaart mTaskus on mobiilne Ühiskaart, millega saab valideerida oma sõiduõigust ühistranspordis, kasutades selleks nutitelefoni. Ühiskaardi kasutamine mTaskus on lihtne ja mugav – mTasku äpis tuleb vaid avada Ühiskaart ning puudutada telefoniga validaatorit. Teenuse kasutamiseks peab telefonis olema turvaline NFC SIM-kaart, mille saab endale soetada Telia Eesti esindustest või e-poest,“ selgitas Kärsna.

Tema kinnitusel saab tänu uuele NFC SIM-kaardi tehnoloogiale Ühiskaarti mTaskus kasutada ka siis, kui telefoni aku on tühi või puudub internetiühendus.

Ridango AS on pakkunud mugavat ühistranspordi kasutuskogemust läbi kontopõhise piletisüsteemi ja üle Eesti ristkasutatava Ühiskaardi juba ligi 10 aastat. "Peame jätkuvalt oluliseks tulevikkuvaatavaid teenuseid ja nende pidevat edasiarendamist. Nüüd olemegi koostöös Teliaga saanud valmis uue lahenduse, mis teeb reisimise veelgi mugavamaks, tuues Ühiskaardi kasutajate mobiiltelefoni,” sõnas Ridango müügidirektor Argo Verk.

Esialgu saab Ühiskaarti mTaskus kasutada Tallinnas ja Harjumaal, Tartus ning Pärnus. Ülejäänud Eesti piirkonnad lisanduvad järk-järgult lähiajal. Samuti peab arvestama, et hetkel töötab Ühiskaart mTaskus vaid Android operatsioonisüsteemiga telefonides.

Tarmo Kärsna sõnul kasutab mTaskut Eestis juba üle 70 000 inimese ning see number kasvab iga päevaga. Seejuures hindavad mTasku kasutajad kõrgelt just mugavust ja eeliseid, mida mobiilne rahakott neile pakub. „Selle asemel, et endaga kaasas kanda erinevaid füüsilisi panga-, kliendi-, kinke- ja transpordikaarte, saab need kaardid digitaalsel kujul lisada mTaskusse. Nii on igal kasutajal alati kiire ja mugav ligipääs kas või kümnetele erinevatele kaartidele, mis asuvad vaid paari nupuvajutuse kaugusel tema nutitelefonis,“ lisas Kärsna.

Ühiskaarti mTaskus saavad hetkel kasutada Telia ja Diili kliendid, kuid lahendusega on oodatud ühinema ka teised kohalikud mobiilioperaatorid.

Täpsema info selle kohta, kuidas lisada ja kasutada Ühiskaarti mTaskus, leiab siit.

Tutvun teiste uudistega