Enam kui 100 000 eestimaalast kasutab 4G mobiilikõnesid

4G võrgus tehtavad mobiilikõned ehk VoLTE kõneside on jõudnud massidesse – tänaseks kasutab Eestis seda kõnesidetehnoloogiat juba üle 100 000 inimese.

Telia Eesti internetilahenduste ja kõneside osakonna teenuste juht Silver Kurrikoff tõdes, et viimase kuue kuuga on 4G telefonikõnede kasutusaktiivsus teinud läbi suure hüppe: kui veel eelmise aasta oktoobris kasutas 4G kõnesid ligi 20 000 inimest, siis aprilli viimase päeva seisuga alistus 100 000 piir.

„Sedavõrd järsu hüppe taga on asjaolu, et viimasel ajal on terve rida erinevaid iPhone’i mudeleid saanud Eestis VoLTE ehk 4G kõneside toe. Samuti on pidevalt lisandunud teiste tootjate uusi telefonimudeleid, mis 4G kõneside tehnoloogiat toetavad. Võib öelda, et ajastasime VoLTE turule toomise õigesse aega ning meil on hea meel, et nii palju kliente saab täna moodsat ja kvaliteetset kõnesidet kasutada,“ lisas Kurrikoff.

Aprilli lõpu seisuga moodustas 4G kõnede maht Telia mobiilivõrgu päevasest kõnede kogumahust üle 15 protsendi ning see näitaja kasvab pidevalt.

VoLTE toega telefonimudeleid on Eestis hetkel kokku 48, viielt erinevalt tootjalt:

TootjaVoLTE toega mudeleid
Samsung16
Huawei11
Apple10
Sony7
Microsoft4

Telia lepingulised kliendid saavad suuremate tootjate nagu Apple, Samsung ja Huawei uute telefonimudelite puhul Telia võrgus VoLTE teenuse automaatselt. Selle eelduseks on 4G andmesidepaketi olemasolu, telefonis sisalduv tootja uusim tarkvara ja 4G (LTE) võrgu kasutamise lubamine, kuna 4G- ehk VoLTE-kõne kasutab kõnede tegemiseks 4G andmesidevõrku.

4G võrgu kõned internetipaketi andmemahtu ei vähenda ja kõned hinnastatakse paketipõhiselt.

Telia on ainus Eesti mobiilsideoperaator, kes oma klientidele 4G võrgu kõnesid pakub. VoLTE võimaldab senisest mitu korda kiiremat kõnealustust ning HD-helikvaliteediga kõnesid, samuti säilib VoLTE-kõnede ajal telefonis kiire 4G andmeside. Teenus jõudis turule 2016. aasta suvel.

Tutvun teiste uudistega