Uus tahvelarvuti valitakse tootja, ekraani suuruse ja hinna järgi

Tootja nimi, ekraani suurus, seadme hind ja 4G olemasolu on olulisemad näitajad, mille alusel uus tahvelarvuti soetatakse.

Eesti Telekom (EMT ja Elion) uuris oktoobris tahvelarvuti ostjatelt, mille põhjal inimesed oma valiku teevad. Selgus, et 62% juhtudest peetakse kõige tähtsamaks tootja nime. Veel pööratakse olulist tähelepanu ekraani suurusele (60%), hinnale (56%) ja 4G võrgu toele (45%). Alles seejärel järgnevad sellised näitajad nagu operatsioonisüsteem (38%), mälumaht (35%), protsessor (35%) ja seadme välimus (31%).

Seda, et tahvelarvuti toetaks mobiilse interneti kasutamist, pidas oluliseks 85% vastanuist ning vaid 15% vastanuist märkis, et kasutab tahvlit üle Wifi. Televisiooni vaatamiseks kasutab tahvlit 40% vastanuist.

Tahvelarvuti soetamise peamine põhjus on vajadus tahvelarvuti järele (33%) või vajadus täiendava tahvelarvuti järele (24%). Kõige enam kasutavad inimesed tahvelarvutit internetis surfamiseks (85% juhtudest). Järgnesid videote ja filmide vaatamine (55%) ning töötamine (49%).

Tahvelarvuti soetamisel peetakse oluliseks ka lisavarustuse olemasolu, millest kõige enam tõsteti esile vajadust kaitsekaani või ümbrise (85 protsendil juhtudest) ning ekraanikaitsekile (40%) järele.

Küsitluses osalenud inimestelt uuriti ka seda, milline on nende brändieelistus. Siin edestab Samsung napilt Apple’it – esimese valikuna nimetas Samsungit 71% vastanuist, Apple’it aga 69%. Järgnesid Lenovo ja Sony (mõlemad 35%), Asus ja LG (mõlemad 16%), HP (13%) ning Huawei (11%).

EMT ja Elioni tahvelarvutite müügiedetabelit valitses III kvartalis kindlalt Samsung, kellel mahtus viie enimmüüdud seadme hulka koguni kolm mudelit:

1. Samsung Galaxy Tab 4 10.1" 16GB LTE+Wifi
2. Samsung SM-T805 Galaxy Tab S 10.5“ LTE 16GB
3. Lenovo Tab2 A10-70 10,1" 16GB 4G
4. Apple iPad Air 2 9,7" 4G+Wifi
5. Samsung Galaxy Tab A 9.7“ LTE

 

Esikoha haaranud Galaxy Tab 4 puhul mängis olulist rolli see, et seadmele kehtis EMT ja Elioni müügikanalites lõpumüügi sooduspakkumine. Samas näitavad 2. kohale tulnud Samsung Tab S ja 4. positsiooni võtnud iPad Air 2, et klientide huvi kallimate ja tehniliselt võimekamate tahvlite vastu on samuti üsna suur.

Tutvun teiste uudistega