Telia müügitulu kasvas 2%

Telia Eesti suurendas esimesel poolaastal müügitulu ja kasumlikkust ning ettevõte kliendiarv kasvas nii televisiooni, interneti püsiühenduse kui mobiiliteenuste valdkonnas. Tugevad majandustulemused lubavad ettevõttel jätkata mahukaid investeeringuid mobiilside ja interneti püsivõrgu arendamisse.

Telia müügitulu ulatus esimesel poolaastal 143 miljoni euroni, mis on 2,1% enam kui eelmise aasta samal perioodil. Samal ajal kasvas ettevõtte kasumlikkus 8,9%, kerkides eelmise aasta 43,9 miljonilt eurolt 47,8 miljoni euroni. Telia investeeringud ulatusid esimesel poolaastal 19,1 miljoni euroni.

Telia Eesti juhi Robert Pajose sõnul näitavad nii teise kvartali kui esimese poolaasta majandustulemused tervikuna, et valitud suund on õige ning ettevõte on hästi juhitud.

“Telia jätkab talle omasel uuenduslikul kursil. Arendame meie klientide jaoks väärtuslikke teenuseid nagu mTasku mobiilimaksed, sammude eest mobiilset andmesidet pakkuv Sammud Internetiks lahendus ja Telia TV-teenus üle IPTV tehnoloogia. IPTV tehnoloogia kasutajate arvu kasv näitab, et kliendid hindavad meie teleplatvormi ja kanalite valikut. Me jätkame.“

Pajos rõhutas, et tugevad majandustulemused on eelduseks ettevõtte mahuka investeerimiskava ellu viimiseks - teises kvartalis moodustas Telia investeeringute maht 12,3 miljonit eurot.

„Meie prioriteetideks on mobiilside kvaliteedi ja mobiilse interneti kiiruse kasv ning interneti püsivõrgu uuendamine. Telia poolt arendatav valguskaablivõrk võimaldab pakkuda ülikiireid internetiühendusi kiirusel kuni 1 Gbit/s ning me jätkame interneti püsivõrgu arendamist üle Eesti,“ tõi Pajos välja.

Esimese poolaasta lõpuks oli Telial 948 000 mobiililiitumist, mida on 30 000 võrra enam kui aasta tagasi. Kiiret kasvu näitas ka aktiivsete mobiilse interneti kasutajate arv – tänavu kasvas see 50 000 võrra 398 000 kasutajani. Selle aasta esimese kuue kuuga parendas Telia mobiilside kvaliteeti umbes 500 asukohas üle Eesti ning aktiivne võrgu arendamine jätkub. Võimsat kasvu on Telia võrgus näidanud ka VoLTE (voice over LTE) ehk mobiilikõned 4G võrgus, mis moodustab kogu Telia võrgus tehtavast kõnesidest juba ligi 20%. Telia on ka ainus Eesti mobiilsideoperaator, kes kõrge kvaliteediga VoLTE kõnesidet oma klientidele pakub.

Esimese poolaasta lõpuks oli Telial 239 000 interneti püsiühenduse klienti ning see näitaja suurenes võrreldes aastataguse ajaga 6000 kliendi võrra. Oma panuse sellesse andis käimasolev interneti püsivõrgu moderniseerimise projekt, mille tulemusena on tänaseks juba kümned tuhanded Eestimaa kodud saanud kiire ja tänapäevase internetiühenduse.

Kasvu näitas ka TV valdkond – teise kvartali lõpuks kasutas Telia TV-teenust 205 000 klienti, kelleni jõuab teenus üle IPTV ja 4G tehnoloogia. Teise kvartaliga suurenes TV-teenuse kasutajate arv 3000 kliendi võrra.

Tugevat kasvu näitab ka Telia IT teenuste kasv. Järjest rohkem Eesti ettevõtteid usaldab oma IT taristu Telia hoolde.

Telias töötab 1800 inimest ning ettevõtte eesmärk on olla oma fookusvaldkondade turuliider.

Tutvun teiste uudistega