Telia ja Tallinna Kaubamaja ** Grupp tulid välja mTasku mobiilimaksega

Nüüdsest saab Kaubamajas ja Selveris ning I.L.U. kauplustes kasutada mTasku mobiilimakse lahendust, mis tähendab, et mobiilimakseid saab teha ligi 700-s Selveri ja Kaubamaja ning I.L.U. kaupluste kassas.

Tallinna Kaubamaja Grupi Partnerkaardi arendusjuht Rene Paats kinnitas, et sellises mastaabis pole Eestis seni ükski ettevõte mobiilse makseviisi kasutamist kavandanud.

„Peamiseks mTasku eeliseks peamegi mugavust ja n-ö vabadust rahakotist. Küsimus ei ole enam selles, mitu kaarti su rahakotti mahub, sest enam ei ole vaja üldse rahakotti kaasas kanda,“ lisas Paats.

Telia Eesti ärikliendiüksuse direktor Tarmo Kärsna selgitas, et mobiilimakse teostamiseks tuleb oma pangakaart lisada mTaskusse ning seejärel saabki mobiiltelefoniga mugavalt oma ostude eest tasuda nii tavakassades kui SelveEkspressis. Kui kliendil on plastikust Partnerkaart eelnevalt olemas, saab selle menüüvalikust mTaskusse lisada, mis võimaldab teenust lihtsalt kasutama hakata kõigil tänasel 660 000 Partnerkaardi omanikul.

„Näiteks SelveEkspressis puldi saamiseks piisab kui skaneerid oma nutitelefoniga mTasku maksemärgise QR-koodi või NFC-märgist. Pärast kaupade skaneerimist ja puldi tagastamist hoidlasse tuleb mTaskuga makseterminali juures asuvat maksemärgist uuesti skaneerida, valida kassaekraanilt mTasku makse ning vajutada mobiiliekraanil „maksa“ nuppu,“ märkis Kärsna.

Kõigi ostutehingute andmed ja saadud soodustused kuvatakse mTaskusse saadetaval m-Kviitungil. mTasku lahendust saavad kasutada kõigi kohalike mobiilioperaatorite kliendid.

Novembris möödus aasta esimesest mTasku kommerts kaardimaksetehingust. Aasta jooksul on mTaskuga teostatud enam kui 180 000 piloottehingut kogusummas ca 250 000 eurot. mTasku võimaldab mobiili vahendusel pakkuda kaardimaksetehinguid ja tulevikus muid tänases tavarahakotis leiduvaid väärtuslikke teenuseid nagu kliendikaardid, kinkekaardid, ühistranspordi- ja läbipääsukaardid, e-kviitung ning e-dokumendid mobiilipõhisel kujul.

 mTasku lahenduse saab oma nutitelefonile alla laadida Apple Store ja Google Play rakendusepoodidest.

mTasku on mobiilne rahakott, mis on arendatud Telia, LHV, EveryPay ja Tallinna Kaubamaja Grupi ning kassalahenduste pakkujate Ektaco, ID Süsteemid, Nixor ja Laansoo & Trussmann koostöös. mTasku platvormi ja äpi peamiseks arenduspartneriks on Datanor OÜ ning olulisteks koostööparteriks Tallinna Tehnikaülikool ja IDEMIA, kellega koos arendatakse turvaliste elektrooniliste dokumentide ja läbipääsulubade lahendust mobiiltelefonis.

www.mtasku.ee

www.partnerkaart.ee/mtasku

Tutvun teiste uudistega