Nutiabiline tagab lapsevanemale alanud kooliaastal südamerahu

Peredele suunatud nutirakendus M.ELU, mis teiste funktsioonide hulgas võimaldab kasutaja täpselt positsioneerida, on äsja alanud kooliaastal lapsevanematele väärt abiliseks.

Ühest küljest mängib äpp olulist rolli just lapsevanema südamerahu seisukohast. Nimelt saab lapsevanem M.ELU abil oma nutiseadme ekraanile kuvatavalt kaardilt täpselt näha, kus asuvad parasjagu tema lapsed.

Nimelt lähtuti M.ELU väljatöötamisel tulevaste kasutajate tagasisidest ning üks lapsevanemate peamisi ootusi oli seotud sellega, kas nende võsukesed on jõudnud õigeks ajaks kooli, trenni, huviringi või koju.

Hetkel on M.ELU aktiivseid kasutajaid üle 5000 ning just kooliaasta alguses on märkimisväärselt suurenenud äpi positsioneerimisfunktsiooni kasutamine.

Samas on asukoha määramine M.ELU puhul vaid üks funktsionaalsusi ning rakendus pakub hoopis rikkalikumaid võimalusi.

Näiteks näeb äpi abil ka seda, palju on iga pereliige oma nutiseadmega ära kasutanud igakuist mobiilse interneti mahtu. Nii on alati olemas täpne ülevaade erinevate pereliikmete kasutusaktiivsusest, mis omakorda aitab andmeside kasutust paremini planeerida. Samuti annab rakendus ülevaate sellest, milline on pereliikmete mobiilseadmete aku staatus (kui laetud seadme aku on) ja helina staatus (kas seadme helin on sees või väljas). Nii on muuhulgas võimalik saada infot selle kohta, miks pereliige parasjagu näiteks telefonile ei vasta.

Et pere igapäevategemisi veelgi lihtsamaks ja mugavamaks muuta, pakub rakendus ka selliseid funktsioone nagu ühine ostunimekiri, kalender ja teadetetahvel.

Ostunimekirja saavad kõik pereliikmed lisada kodus vajaminevaid tooteid, misjärel saab kauplust külastav pereliige nutiseadme vahendusel meeldetuletuse, et nimekirjas on ostmist ootavat kaupa. Perekeskne kalender võimaldab talletada meeldetuletusi eesseisvate sündmuste, kohtumiste, trennide jms kohta ning kalendrisse kantavad uuendused on koheselt näha kõigile pereliikmetele. Teadetetahvli näol on aga tegu klassikalise jutunurgaga, kus kogu pere omavaheline suhtlus on kokku toodud ühte kohta.

Kõik eelpool nimetatud M.ELU funktsionaalsused töötavad kõigi kohalike mobiilioperaatorite võrgus.

M.ELU äpp on saadaval nii Apple App Store’is kui Google Plays. Samuti saab rakendusega tutvuda ja selle alla laadida SIIN.

M.ELU äpis sisalduvad teenused:

  • ostunimekiri, mida kõik pereliikmed saavad oma nutitelefoni kaudu vaadata ja täiendada
  • teadete tahvel, mida kõik pereliikmed saavad oma nutitelefoni kaudu vaadata ja täiendada
  • sündmuste kalender, mida kõik pereliikmed saavad oma nutitelefoni kaudu vaadata ja täiendada
  • positsioneerimine ja asukohtade raames teavitused
  • ülevaade üksteise mobiilse internetimahu kasutamise kohta
  • koduste Telia seadmete juhtimine: wifi sisse-välja lülitamine, telekanalite vahetamine ja vaadatavuse piiramine
Tutvun teiste uudistega