Global Goals – Telia fookuses on mitmekesisus ja võrdsus

Septembri eelviimane nädal on nimetatud üle kogu maailma Global Goals nädalaks. Telia Eesti toetab seda initsiatiivi oma sõnumitega, keskendudes just mitmekesisusele ja võrdsusele ning on vahendamas oma kanalites ka teisi suuremaid temaatilisi algatusi.

ÜRO liidrid leppisid eelmisel aastal kokku 17 globaalset jätkusuutliku arengu eesmärki, mille tutvustamisel ja levitamisel paluti abi teiste hulgas ka telekomifirmadelt.

“Telia emafirma Telia Company läks initsiatiiviga toona kaasa ja sama teeme ka tänavu sügisel, sest soovime neid eelolevaks 15 aastaks võetud olulisi eesmärke taas kõigile meelde tuletada. Olgu nad nii laia haardega kui tahes, aidata ja õla alla panna saab meist igaüks,” ütles Telia Eesti kommunikatsioonidirektor Katrin Isotamm.

Telia eesmärk on tõsta esile mitmekesisusest sündivat väärtust nii ettevõtetes kui riigis ja majanduses laiemalt, samuti näidata oma toetust naisjuhtidele.

„Naiste esindatus nii poliitiliste kui majanduslike juhtimisotsuste juures on Eestis endiselt liiga madal. Samuti oleme ilmselt kõik kuulnud siinsest erakordselt suurest soolisest palgalõhest võrreldes teiste Euroopa majandustega. Neid probleeme on vaja näha ja tunnistada ning järgmise sammuna mõelda, mida saaksime oma suhtumises, käitumises ja otsustes edaspidi teha teisiti,“ lisas Isotamm.

Tema kinnitusel on Telia juhtkonnas täna rohkem naisi kui mehi ning sellega soovib ettevõte seada eeskujuks head sugude vahelist tasakaalu nii oma tipp- kui järgmiste tasemete juhtide seas ka teistele ettevõtetele.

Telia toetab eelolevatel päevadel Global Goalsi initsiatiivi ja vahendab sotsiaalmeedia kaudu nii maailma kui Telia Company tasemel sündivaid materjale ja algatusi. Sinna hulka kuulub ka Global Citizen festival 24. septembril, mille raames astuvad New Yorgis Central Park´is üles Rihanna, Metallica jpt staarid ning mida saab tasuta Youtube’s jälgida ja hiljem soovi korral ka järele vaadata.

Telia Eesti töötajate fotoseeriat Global Goalsi teemal saab näha siin: siin

ÜRO eesmärgid jaotuvad kolme suure kategooria alla - vähendada äärmuslikku vaesust, võidelda ebavõrdsuse vastu, peatada kliimamuutused. Loe neist lähemalt: www.globalgoals.org. Naiste õiguste ja võrdsuse teemalistest eesmärkidest saab täpsemalt lugeda siit.

Tutvun teiste uudistega