EMT ja Elioni esindused väljastavad uusi Mobiil-ID SIM kaarte


Seni võimaldas Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) väljastada kuni 3-aastase kehtivusajaga Mobiil-ID vormis digitaalseid isikutunnistusi, kuid alates selle aasta algusest väljastab PPA neid kuni 5-aastase kehtivusajaga, mille kasutamiseks on vaja spetsiaalset SIM-kaarti. 
Eesti Telekomi erakliendi kõneside valdkonnajuhi Leila Leebeni sõnul on EMT-l uued SIMid olemas ning nende väljastamist alustati EMT ja Elioni esindustes 2. veebruarist.
 
„Uute SIMide tarnimisega probleeme ei esine ning neid on piisavas koguses. Kaardid saabusid juba novembri lõpus ning on tänaseks läbinud testimise erinevad etapid," märkis Leeben.
 
Ta lisas, et kuigi Mobiil-ID on turvaline ka täna, võimaldavad uued SIMid turvalisuse taset veelgi tõsta.
 
Tänaseks on EMT klientide seas 45 000 Mobiil-ID kasutajat ning digitaalse isikutunnistuse kasutajate hulk kasvab pidevalt. EMT ja Elioni esindustes on Mobiil-ID'ga hetkel võimalik liituda tasuta ning riigilõivu tasub kliendi eest AS Eesti Telekom (riigilõivu tavahind on 10 eurot). Pakkumine kehtib kuni 31. märtsini 2015.
 
Hea teada:
  • Mobiil-ID on digitaalne isikutunnistus, mis on Sinu mobiilis ja Sinuga alati kaasas
  • Tänu Mobiil-ID'le võid loobuda ID-kaardi lugejast, koodikaartidest, PIN-kalkulaatorist ja erinevatest kasutajanimedest ja –paroolidest. Nii nagu ID-kaardiga saad ka Mobiil-ID-ga siseneda e-keskkondadesse, teha makseid ja sõlmida tehinguid ning anda digitaalallkirja kus iganes Sa ei viibiks, isegi välismaal
  • Nutitelefoni või tahvelarvutiga internetti kasutades saad ainult Mobiil-ID'ga teha kõiki vajalikke e-toiminguid
  • Mobiil-ID lepingu saad sõlmida EMT ja Elioni esindustes ID-kaardi alusel. Pärast lepingu sõlmimist saad Mobiil-ID sertifikaatide aktiveerimist tehawww.politsei.ee veebilehel või esinduses kohapeal. Selleks vajad ID-kaarti ja selle PIN1-koodi.
Tutvun teiste uudistega