Android teleriga saab Telia TV-d vaadata ilma digiboksita

Uuemates Android TV platvormiga telerites saab nüüd Telia TV-d jälgida spetsiaalse äpiga ning eraldiseisvat digiboksi teleri vaatamiseks enam vaja pole.

Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna juhi Karl Antoni sõnul valmis ettevõttel eelmise aasta lõpus Android TV tarbeks mõeldud spetsiaalne Telia TV äpp.

„Nüüd, mil aktiivsem äpi testimise ja täiustamise periood on läbi, kutsume seda kasutama kõiki neid, kelle kodus juba on Android TV platvormiga teler või kes plaanivad selle soetada,“ märkis Anton.

Telia TV äpp võimaldab teleris Telia teleteenust kasutada ilma digiboksita, mis tähendab, et koduses majapidamises on vähem muret nii digiboksi seadistamise kui juhtmete ühendamisega.

Telia TV äpp töötab Android TV telerites, mis on varustatud vähemalt Android 8 (või uuema) versiooniga. Nimetatud Android TV platvormi kasutavad mitmed uuemad Sony, Philipsi ja Xiaomi telerid. Samsungi ja LG nutitelerites uus äpp kahjuks ei tööta, kuna nimetatud tootjad kasutavad oma telerites eraldiseisvaid tarkvaraplatvorme (Samsung kasutab Tizeni ja LG webOS platvormi).

Karl Antoni sõnul on positiivne näha, et ilma igasuguse reklaamita on juba ligemale 3500 Telia klienti oma Android teleris uue Telia TV äpi kasutusele võtnud.

„Telia TV äpi kasutamine on lihtne ja mugav ning see võimaldab meie teleteenuse kasutajal näha telekanaleid, nautida videolaenutust ning kasutada erinevaid sisukeskkondi nagu Go3 Film, HBO ja National Geographic,“ lisas Anton.

Eeldused Telia TV äpi kasutamiseks

  • Vajalik on Android TV platvormiga nutiteler või lisaseade (nt Google Chromecast 4K + Google TV). Teleri puhul on nõutav Androidi versioon alates Android 8;
  • Veendu, et nutiteler või lisaseade oleks ühendatud internetti kas kaabliga või üle WiFi võrgu;
  • Nutiteleris või lisaseadmes on vajalik sisse logida oma Google kontoga, et saaks Google Play rakenduste poest Telia TV äpi alla laadida.

Kuidas toimub Telia TV äpi allalaadimine ja käivitamine

  • Ava teleris Google Play poe rakendus. Kasuta otsingut ja trüki otsingureale „Telia TV Eesti“;
  • Installeeri Telia TV äpp;
  • Käivita Telia TV äpp:

-kui Android TV teleris on kasutusel Telia internetiühendus ja selle ühenduse omanikul on juba Telia TV teenus varasemalt olemas, seotakse tema Telia TV teenus äpiga automaatselt ja Telia TV käivitub koheselt;

-kui Android TV teleris on kasutusel mõne teise teenusepakkuja internetiühendus, on vajalik Telia TV teenus ja Telia TV Android TV äpp omavahel siduda. See toimub täpselt samamoodi nagu Telia digiboksi puhul.

Tutvun teiste uudistega