5G telefonide müük on Eestis kahekordistunud

Telia kaubamüügi kokkuvõte näitab, et peale Eesti esimese 5G võrgu avamist on 5G toega nutitelefonide müük kahekordistunud.

Telia avas Eesti esimese lõppkasutajatele mõeldud 5G võrgu 10. novembril ning peale seda on Telia müügikanalites erinevate 5G telefonide müüginumbrid läbi teinud tuntava kasvu.

„Kui lähtuda sellest, et avasime oma 5G võrgu nädalal 46 (9.-15. nov), siis kõigil järgnevatel nädalatel on 5G telefonide müüginumbrid olnud kaks korda kõrgemad kui enne 5G võrgu avamist,“ tõdes Telia Eesti erakliendiüksuse juht Kristjan Viilmann.

Telia tootevalikusse kuuluvad hetkel kolme tootja ehk OnePlusi, Sony ja Xiaomi 5G telefonid ning Viilmanni sõnul on hea meel näha, et peale mõningast pausi taas Telia kaubavalikusse jõudnud Sony mudelid on klientide seas uuesti populaarsust kogumas. Nii on näiteks Sony Xperia 5 II mudeli järele olnud peale 46. nädalat 2-3 korda suurem nõudlus kui varem.

Oluliselt on kasvanud ka Xiaomi 5G toega mudelite müük ning mõne mudeli puhul on nädalased kasvud olnud lausa mitmekordsed. OnePlusi 5G mudelite müük on jäänud peale 5G võrgu avamist enam-vähem stabiilseks.

Telia tootevalikusse kuuluvate 5G telefonidega saab tutvuda Telia e-poes.

Telia avas oma esimesed 5G levialad kolmes suuremas linnas (Tallinn, Tartu, Pärnu) ning esimese sammuna kümnes erinevas asukohas, millest kuus asuvad Tallinnas, kaks Tartus ja kaks Pärnus. Läinud nädalal lisandusid uued 5G tugijaamad veel kolme asukohta: Rakvere linna ning Loo ja Jüri alevikesse.

Tutvun teiste uudistega