Eesti filmid edestavad Hollywoodi tippteoseid ülekaaluka eduga

11.04.2017

Telia TV videolaenutuse viimase aasta kokkuvõte näitab, et Hollywoodi tippteosed Eesti filmitootjate toodangu vastu ei saa.

Vahemikus 1. märts 2016 kuni 28. veebruar 2017 oli Telia Videolaenutuse kõige menukam teos „Klassikokkutulek“, millele järgnes „Päevad, mis ajasid segadusse.“ Esimene võõramaine linateos jäi tabeli liidritest juba kaugele maha.

3.-6. positsiooni hõivasid järjest USA animafilmid „Zootropolis“, „Jääaeg: Kokkupõrge“, „Lemmikloomade salajane elu“ ja „Angry Birds: Kurjad linnud. Film“.

Esikümne lõpetasid „Bridget Jonesi beebi“, „Deadpool“, „Kung fu panda 3“ ning „Mees, kes jäi ellu.“

Telia Eesti meelelahutuse ja multimeedia valdkonna hankejuht Karlo Funki sõnul jätkab ettevõte ka tänavu head koostööd filmilevitajatega, mis toob Telia Videolaenutusse värskeid teoseid nii Eestist kui mujalt.

„Telia Videolaenutuse edetabel peegeldab paljuski Eesti kinokülastuste edetabelit. On meeldiv näha, et lisaks koguperefilmidele tõusevad esile just kodumaised teosed. Järgmisena jõuab peagi vaatajateni elavat tähelepanu äratanud „November“. Film jõuab Telia videolaenutuse vahendusel vaatajateni samal ajal kui toimub maailmaesilinastus New Yorkis, Robert de Niro asutatud Tribeca filmifestivalil,“ sõnas Funk.

Eelmisel nädalal lisandus Telia Videolaenutusse mitu hittfilmi nagu näiteks „Allied/Liitlased“ Brad Pittiga peaosas, „Doctor Strange/Doktor Strange“ Benedict Cumberbatchiga ning „Jack Reacher: Never Go Back / Jack Reacher: Ära mine iial tagasi“ Tom Cruisega.

Telia Videolaenutuse TOP 20:
(01.03.2016-28.02.2017)

  Nimi (EST)

 1. Klassikokkutulek
 2. Päevad, mis ajasid segadusse
 3. Zootropolis
 4. Jääaeg: Kokkupõrge
 5. Lemmikloomade salajane elu
 6. Angry Birds: Kurjad linnud. Film
 7. Bridget Jonesi beebi
 8. Deadpool
 9. Kung Fu Panda 3
 10. Mees, kes jäi ellu
 11. Nüüd sa näed mind 2
 12. Pahad emmed
 13. Viiskümmend halli varjundit
 14. Ropp vanaisa
 15. Suitsiidisalk
 16. Kalatüdruk Dory
 17. Lumekuninganna ja igavene talv
 18. Kubo ja kaks pillikeelt
 19. Kiired ja vihased 7
 20. Star Wars: Jõud tärkab