Internet välismaal

Interneti kasutamiseks välismaal peab Simpel kõnekaardi rändlusteenus olema aktiveeritud. Rändlusteenuse aktiveerimine on tasuta, puudub ka kuumakse. Rändlusteenust saad tellida Eestis helistades teenuskoodile *148# või välismaal viibides Simpeli iseteenindusest. Välismaal interneti kasutamiseks ei pea arvutis ega telefonis muutma ühtegi seadistusparameetrit. Tuleb vaid alustada valmishäälestatud andmesideühendust nagu tavaliselt. Kui telefoniga ei õnnestu välismaal internetiühendust luua, tuleks kontrollida ega telefoni seadetes pole andmesiderändlus keelatud.

Välismaal maksustatakse andmeside kasutamine vastavalt roamingu hinnakirjale.

  • Andmeside Euroopa Liidu riikides

Andmesidelimiit välismaal on numbripõhine teenus, mis võimaldab määrata maksimaalse pakettandmeside arve kalendrikuus välismaal. Teenus tagab, et Sa ei saa pakettandmeside kasutamise eest suuremat arvet kui oled eelnevalt määranud.

Teenusel on eelmääratud limiiditasemed 30 €, 60 €, 120 €, 240 €, 500 € ja 1000€. Eelmääratud tasemetest erinevaid limiite seada ei saa. Soovi korral saab aga limiidi taas täiesti eemaldada.

Limiidi hulka arvestatakse nii interneti, wap-i kui ka MMS-i kasutus välismaal (APN-de .internet.emt.ee, internet2.emt.ee, wap.emt.ee, wap2.emt.ee, mms.emt.ee ja mms2.emt.ee kasutus).

Teenus teavitab Sind limiidi täitumisest SMS-i ja/või e-kirjaga. Limiidi täitumisel piiratakse andmeside ühenduste loomine välismaal kuni kalendrikuu lõpuni, kui Sa ei tõsta limiiti või ei eemalda limiidikontrolli. Samal kalendrikuul tagasi Telia võrku saabudes saab kohe jälle andmesidet kasutada.

Uue kalendrikuu saabumisel on ühenduste loomine välismaal taas automaatselt võimalik. Limiiti saab SMS-iga eemaldada ja tõsta, vastavad juhendid saadetakse limiidi saabumisel SMS-ga. Juriidilisest isikust klientide puhul saab õiguslik või selleks volitatud isik juhtida kasutajate limiidi tõstmise õigusi.
Limiit hakkab kehtima alates vastavasisulise SMS-i saabumisest. Kui määrata limiit, mis on väiksem kui selle kuu juba kasutatud teenus, siis ühenduste loomine ei ole võimalik.

Teenusega saab liituda ning limiiti valida alates 01.03.2010. Vastavalt Euroopa Ühenduse määrusele rakendas Telia alates 01.07.2010 teenuse automaatselt ka kõigile ülejäänud klientidele, kes ei ole selleks soovi avaldanud. Teenuse automaatsel rakendamisel on limiidiks 60 €.

Teenus on tasuta!

Simpeli kliendina saad nüüd tellida mitmeks päevaks reisile minnes mobiilse interneti Nädalapaketi. Nädalapakett sobib neile, kes lähevad reisile mitmeks päevaks ja soovivad soodsalt internetti kasutada. Nädalapaketi andemahtu saab kasutada 7 päeva alates teenuse aktiveerimisest. Nädalapaketti saad vabalt kasutada kõikides ühe tsooni riikides.
 

Nädalapakett valitud riikides hind on 29,94 € / 400 MB

Nädalapakett kehtib järgmistes riikides (Tsoon 1):
Türgi, Gruusia, Ukraina, Valgevene, Singapur, Tai.
Perioodil 07.02-28.02.2018 kehtib Nädalapakett ka Lõuna-Koreas.
Nädalapakett valitud riikides tellimiseks saada SMS sisuga NADAL MUU numbrile 9560.

 

Nädalapakett Ameerika Ühendriikides hind on 24,95 € / 1 GB (1024 MB)

Nädalapakett kehtib järgmistes riikides (Tsoon 2): Ameerika Ühendriigid
Lisaks Ameerika Ühendriikidele saab nädalapaketti kasutada Puerto Ricos ja Neitsisaartel Ameerika Ühendriikide operaatori AT&T võrgus.

Nädalapakett Ameerika Ühendriikides tellimiseks saada SMS sisuga NADAL USA numbrile 9560.
 

Nädalapakett Venemaal hind on 24,95 € / 1 GB (1024 MB)

Nädalapakett kehtib järgmistes riikides (Tsoon 3): Venemaa

Nädalapakett Venemaal tellimiseks saada SMS sisuga NADAL RUS numbrile 9560.
 

Nädalapakett Egiptuses hind on 60 € / 1 GB (1024 MB)

Nädalapakett kehtib järgmistes riikides (Tsoon 4): Egiptus

Nädalapakett Egiptuses tellimiseks saada SMS sisuga NADAL EGY numbrile 9560.

Nädalapakett Austraalias hind on 60 € / 1 GB (1024 MB)

Nädalapakett kehtib järgmistes riikides (Tsoon 5): Austraalias

Nädalapakett Egiptuses tellimiseks saada SMS sisuga NADAL AUS numbrile 9560.

Teenuse tingimused

Rändluse Nädalapaketiga saad mobiilset internetti kasutada kõikides riikides, kus tellitud nädalapakett kehtib (vastavalt Valitud Riigid ehk Tsoon 1, Ameerika Ühendriigid ehk Tsoon 2, Venemaa ehk Tsoon 3, Egiptus ehk Tsoon 4 ja Austraalia ehk Tsoon 5). Korraga saad igas tsoonis tellida ühe nädalapaketi.

Nädalapakett Ameerika Ühendriikides hind sisaldab 1 GB (1024 MB) andmemahtu, mida saad kasutada riigi kõikide mobiilioperaatorite võrkudes (v.a satelliitside võrkudes).

Nädalapaketti saad kasutada kuni andmemahu (1 GB) täitumiseni või ettenähtud perioodi (7 päeva e 168 tundi) lõppemiseni alates paketi aktiveerimisest. Paketi aktiveerib andmeside esimene kasutuskord välismaises võrgus peale paketi tellimist.

Pakett tuleb aktiveerida 168 tunni jooksul pärast paketi tellimist. Kui selle aja jooksul paketti ei aktiveerita, kaob 168 tunni möödumisel paketi kasutamise võimalus.

Nädalapaketis sisalduva andmemahu 80% ja 100% täitumisel saadame sulle SMSi teel vastavasisulise teavituse. Peale paketimahu täitumist kehtib edasi vastava riigi tavapärane rändlusteenuste hinnakiri.

Uue sama tsooni Nädalapaketi saad tellida juba kehtiva Nädalapaketi 80% mahu täitumisel. Selliselt ette tellitud Nädalapaketi aktiveerib andmeside esimene kasutuskord peale eelmise paketimahu täitumist.

Nädalapaketti saad tellida ainult seadmega, millega on võimalik SMSi saata ja vastu võtta. Nädalapaketti ei saa tellida teisele numbrile (SIM-kaardile).

Oluline on täheldada, et:

  • andmemahtu arvestatakse 50 kB täpsusega.
  • Nädalapaketi tasu ei arvestata andmerändluse kuulimiidi sisse.
  • Nädalapaketi tasu kajastub eraldi arvereal. Tasu ei olene paketi reaalsest andmemahu kasutusest.
  • Nädalapaketi tasu ei ole seotud koduvõrgus kasutatava paketiga - see on eraldiseisev teenus.

 

Simpelile kehtib päevalagi nagu Telia lepingulistele klientidele. Päevalagi garanteerib selle, et mobiilse interneti kasutamine välisriigis ei välju kontrolli alt. Päevalae teenusega saad päevas kasutada mobiilset internetti kindla hinna eest. Päevalae täitumisel saad mahtu lihtsasti juurde tellida. Juhul kui mahtu juurde ei osta, piiratakse internetiühendus käesoleva kalendripäeva lõpuni. Täpsema info saamiseks vt siit.