Piletid Oleg Tabakovi teatri etendusele „Hundid ja lambad“ 20% soodsamalt

3. aprillil toimub Rahvusooperis Estonia Oleg Tabakovi teatri etendus „Hundid ja lambad“ Ostrovski näidendi järgi.


Oma viiendas Tabakovi teatri lavateoses pöördub Konstantin Bogomolov vene klassikalise dramaturgia ja selle eestvedaja Aleksandr Ostrovski poole, tuues lavale 1875. aastal kirjutatud näidendi „Hundid ja lambad“.

Kuni 15. detsembrini on Telia klientidele piletid Oleg Tabakovi teatri etendusele 20% soodsamad. Sooduskoodi alusel saab pileteid osta Piletilevi müügipunktidest või internetipoest. Sooduskoodi leiad siitsamast, kui sisened iseteenindusse.Rikka lese Kupavina ümber punutakse tihedat salanõude võrku. Võimukas mõisaproua Murzavetskaja, kellest on saanud keskpärase linnakese tõeline ristiema, soovib lesk Kupavina varanduse endale krahmata. Selle eesmärgi nimel on ta valmis ära kasutama kõike ja kõiki. Siis aga saabub pealinnast ärimees, kellel pole samuti midagi selle vastu, et lesknaise pärandus oma varaga liita. Kaval, kaalutlev ja tark Berkutov näeb Murzavetskaja kõiki vigureid läbi ning ajab kergelt, nagu möödaminnes, luhta kõik tema plaanid. Lõpuks saab kurjus karistuse ja õiglus pääseb võidule, kuid kas kõik ikka on nii optimistlik kui tundub?

Lavastuses „Hundid ja lambad“ puudutas Konstantin Bogomolov esimest korda teemasid, mida ta hiljem oma teistes töödes edasi arendab. Ta ei muuda näidendi teksti, kuid asetab tükki uusi tähenduslikke rõhke. Satiirinool ei ole suunatud mitte kaupmeeste ja aadlikkonna välise väärikuse, vaid religioosse silmakirjalikkuse ja vagatsemise vastu, mis aina rohkem ja rohkem meie ellu tungib ning tõelisi väärtusi asendab. Pahategijad on hävitatud, kuid kes võitis? Nii või teisiti ei õnnestu lammastel huntide käest pääseda. Ja iga kiskja vastu leidub veelgi suurem kiskja.