Saaremaa Ooperipäevad 2018 piletid Telia kliendile 20% soodsamaltEripakkumine Telia klientidele: Telia klientidel on võimalik osta Saaremaa ooperipäevade 2018. aasta etendustele pileteid eelmüügist 20% soodsamalt.

Saaremaa ooperipäevade sooduspiletite pakkumine kehtib kuni soodushinnaga pileteid jätkub. Igale etendusele on võimalik sooduskoodi alusel osta kuni 4 soodushinnaga pääset Eesti Kontserdi kassast ja Piletimaailma müügipunktidest ning internetipoest www.piletimaailm.com. Sooduskoodi leiad siitsamast, kui sisened iseteenindusse.

Kiirusta, sest soodushinnaga piletite arv on piiratud.

Sisenen


Saaremaa Ooperipäevad 2018

Ka 2018 aastal toimuvad Saaremaa ooperipäevad kaks nädalavahetust! Järgmisel aastal on Saaremaa ooperipäevadeks lausa kaks välismaist külalisteatrit.

Nimelt tuuakse otse koju kätte idamaine ooperikunst, mida esitab Shangai ooperiteater ning teise külalisteatrina väisab Saaremaad Ungari Rahvusooper! Lastegala täidab 2018.aastal kodumaine lavastus Vanemuise teatrist "Guugelmuugelpunktkomm"!

Saaremaa ooperipäevad on kasvanud olulise tähtsusega ooperifestivaliks kogu Läänemere regioonis ning saavutanud keskse koha Saaremaa kultuurielus. 2008. aastast korraldab ooperipäevi Eesti Kontsert, kelle 2017 hooaja peasponsor on jätkuvalt Telia.

Lisainfo www.saaremaaopera.eu


KAVA

19.07.18 kl 20:00 Kuressaare lossi ooperimaja
G.Bizet "CARMEN"

"Kui sind armastan, vaata ette!" – need sõnad Carmeni kuulsast aariast on teinud temast kahtlemata ühe ooperimaailma tuntuima femme fatale. Iga mehe ihaldusobjekt, metsik ja kangekaelne Carmen ei seo end vaid ühe armsamaga. Tuline armastuslugu on tulvil kirge, armukadedust ja kättemaksu.
2018. aasta Saaremaa ooperipäevadel esitatav "Carmen" on Shanghai ooperiteatri, Hongkongi ooperiteatri ja Sloveenia rahvusteatri koostöö, mille lavastaja on Philippe Arlaud.

20.07.18 kl 20:00 Kuressaare lossi välilava
TANTSUGALA

Tantsugala on kolmes osas – esitatakse moderntantsu, klassikalist tantsu kui ka Hiina traditsioonilist tantsu.

21.07.18 kl 20:00 Kuressaare lossi ooperimaja
Wen Deqing "Riskantne mäng"

Jahedal uusaastaõhtul naudib jõukas Zhao oma perega pärast õhtusööki lund ja muusikat. Ootamatult ilmub tema majja räbalais kerjus ja meeste elud muutuvad igaveseks...

"Riskantne mäng" on Hiina helilooja Wen Deqingi kaasaegne ooper, mis põhineb Gao Xiaoshengi novellil "Õnnemäng lumisel ööl". Ooperi puhul tõstetakse esile autoripoolset uudset sümbolistlikku kontseptsiooni, mida on vürtsitatud allegooria ja filosoofiaga, ning ka teose atonaalset muusikat ja ebatavalist monotonaalsust. Lavastust on esitatud Hiinas, Šveitsis, Soomes ja Ühendkuningriigis.

22.07.18 kl 16:00 "Guugelmuugelpunktkomm"
Ooper lastele ja suurtele ühes vaatuses
Muusika: Tauno Aints
Lavastaja Marko Matvere
Osades: Pirjo Jonas, Simo Breede, Reigo Tamm, Märt Jakobson, Karmen Puis, Merle Jalakas
Vanemuise teatri ooperikoor ja sümfooniaorkester
Dirigent Taavi Kull

Lugu tüdrukust nimega Juta, kes elab maal vanaema juures. Kui Juta väike armas merisiga Possu haigeks jääb ning vanaema Jutat ja Possut lohutada ja aidata püüab, avaneb uskumatult värviline võlumaailm, kus tuleb võidelda nii kurjade kui kummaliste tegelastega, õppida tundma maailma värve ja nende võlujõudu, võita sõpru ja leida julgust, ning lõpuks lõpeb kõik hästi.
"Guugelmuugelpunktkomm" on lugu sellest, mis juhtub siis, kui lülitad mobiili välja. Siis saab ennast guugeldada ja muugeldada võlumaailma, kus on värvilised seiklused, muusika ja teatrimaagia!

Etendus toimub koostöös Vanemuise teatriga.

K 25.07.2018 kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja
Wolfgang Amadeus Mozart "Figaro pulm"

Ungari Rahvusooperi etendus kahes vaatuses

Kohtume vana sõbra Sevilla habemeajaja ning tema armsama Susannaga otse kesk hullumeelset kaost ning rappakiskuvat pulmapäeva. Judit Galgóczy lavastus võtab luubi alla elumängu, milles igaüks on keegi teine, kui kellena end esitleb, lisaks ka soovides ka muud, kui neil juba olemas on...

N 26.07. 2018 kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja
Giuseppe Verdi "Traviata"

Ungari Rahvusooperi etendus kahes vaatuses

Joovastavate pidude lämbe õhkkond, ohjeldamatu luksus, vahuvein ja … parandamatu haigus. Just selline oli "kameeliadaami" elu enne armastust. Langenud naine. Just see 19. sajandi publikut ehmatanud süžee tõi lavadele Pariisi kurtisaani Violetta Valery – tänaseks ühe Verdi armastatuima kangelanna.

R 27.07.2018 kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja
Johann Strauss juunior "Mustlasparun"

Ungari Rahvusooperi etendus kolmes vaatuses

Ühel oma Budapesti visiitidest kohtus Johann Strauss juunior Ungari kirjanik Mór Jókai´ga, kellega koostöös sündis üks "valsikuninga" armastatumatest operettidest "Der Zigeunerbaron".
Õhtu täis tšaardaši, mustlasmuusikat, Viini valsse ja kauneid meloodiaid. Mida teeb operetis üks kiilaspäine seakaupmees? Kuidas saab aadlivõsukesest korraga mustlasparun? Kõik saab selgeks, iga asi omal ajal...

L 28.07.2018 kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja
Alexela ooperigala

Ungari Rahvusooperi solistid, koor ja sümfooniaorkester
Kõlab igihaljas ooperiklassika