Kate Boy

Tallinn Music Weeki klubiürituste sarja järgmine külaline on Rootsi elektropopi trio Kate Boy.

Laupäeval, 23. aprillil esineb Tallinnas klubis Rock Cafe Rootsi-Austraalia elektro-popi trio Kate Boy. Kontserti esitlevad festival Tallinn Music Week ja Telia koos Spotify’ga.Sulle, hea Telia klient on piletid 20% soodsamad. Piletid kontserdile on saadaval Piletilevis alates kolmapäevast, 27. jaanuarist, esimesed 100 piletit hinnaga 15 EUR (Telia kliendile 20% soodsamalt), järgmised piletid 19 EUR (Telia kliendile 20% soodsamalt).
Sooduhinnaga piletid saad osta sooduskoodi esitamisel Piletilevi müügipunktis või sisestamisel Piletilevi e-poes. Kiirusta, sest soodushinnaga pileteid on piiratud koguses. Sooduskoodi leiad iseteenindusse sisse logides.

 Sisenen


28. märtsist 3. aprillini toimuva kaheksanda Tallinn Music Weeki (TMW) festivali järel jätkub sügisel käivitatud klubiürituste sari, mille raames kutsutakse siia taas esinema aegade jooksul festivalilt hoo sisse saanud artiste. Kui novembris toimunud sarja avakontserdi peategelane oli Vene postpunk bänd Motorama, siis nüüd naaseb Tallinna mullusel TMW-il publiku palavat vastuvõttu kogenud Stockholmi elektropopi grupp Kate Boy. Kontsertsarjale paneb õla alla TMW partner Telia.

Austraalia päritolu vokalisti Kate Akhursti ja Rootsi trio Rocket Boy liikmete Markus Dextegeni ja Hampus Nordgren Hemlini kokkupõrkel sündis 2011. aastal Stockholmis efektne, omakõlaline ja androgüünse imagoga elektropopi kooslus Kate Boy. Trio 2012. aastal ilmunud debüüt-EP „Northern Lights“ eufooorilise refrääni lubadus „kõik, mida me puudutame, muutub kullaks“ on seni vett pidanud ning toonud neile nii publiku poolehoiu, kriitikamenu kui esinemisi mitmetel olulistel Euroopa muusikafestivalidel.

Kolme laululooja ja multiinstrumentalisti koostöös on sündinud kaasahaarav ja iseloomulik kõlapilt, mida on võrreldud nii The Knife’i jäise elektropopiga kui Peter Gabrieli loomevaramust 21. sajandisse sikutatud, joovastavate refräänide ja kõrgläikese polituuriga kaetud pop-vinjettidega. Kate Boy mullu ilmavalgust näinud debüütalbumit „One“ kannab vankumatu tribal-house’i rütmika, nakatavad sündikäigud ja Kate Akhursti skandeeriv vokaal. Seda ühtaegu orgaaanilist ja digitaalset, hämarat ja sillerdavalt säravat albumit on muusikakriitikud nimetanud üheks Rootsi uuekooli elektropi terviklikumaks ja õnnestunumaks näiteks.

Möödunud aasta Tallinn Music Weekil Rock Cafes meeldejääva ja rahvarohke kontserdi andnud Kate Boy meenutab TMW-i erakordse sündmusena. “Meid tervitati parimal võimalikul moel nii publiku kui TMW tiimi poolt. Eesti on täiesti imeline maa ja meil on tunne, nagu oleksime kõigest selle pealispinda puudutanud. Soovime kindlasti peagi siia naasta!” rõõmustasid nad toona.

Uksed Kate Boy kontserdile avatakse laupäeval, 23. aprillil kell 20:00.

Vaata:
Kate Boy „Northern Lights“
https://youtu.be/raqxctNC04k?t=6

Kate Boy „Midnight Sun“
https://youtu.be/2H7pa4OQ8rY

Kuula:
https://soundcloud.com/kateboy

Lisainfo:
www.kateboy.com
www.facebook.com/kateboyofficial
tmw.ee
www.rockcafe.ee