X Jõhvi balletifestival

28. aprill - 7. mai 2017

Jõhvi balletifestivali peaesinejad:

Pekingi Kaasaegse Tantsu Teater
Thbilisi Zakaria Paliašvili nimeline Riiklik Ooperi- ja Balletiteater
Ainult Sulle, hea Telia klient, on soodustus Jõhvi Balletifestivali piletitele 20%. Piletid on müügil Piletilevi ja Piletimaailma e-poes ja müügipunktides. Kampaaniakoodi leiad sisenedes Telia iseteenindusse. Kiirusta, sest sooduspileteid on piiratud koguses.


Lühiballettide õhtu

L 29. aprill kell 19 Jõhvi kontserdimaja

"Hüvastijätu varjud", "Mürk 1 – roheline õun", "Ööbik ja roos"

Pekingi Kaasaegse Tantsu Teatri etendus

"Hüvastijätu varjud" ("Farewell Shadows") esitleb tehnomuusika saatel naistantsijaid kui mehhaanilisi nukke või roboteid, keda enne vabanemist kontrollivad meestantsijate käed (Creative Asia).
"Mürk 1 – roheline õun" ("Poison 1 – Green Apple") jutustab inimeste reaktsioonist sageli saatuslikule mürgile – armastusele. "Ööbik ja roos" ("Nightingale and Rose") on vastamata armastuse kurb lugu Oscar Wilde'i samanimelise jutustuse ainetel.

2008. aastal asutatud Pekingi Kaasaegse Tantsu Teatri kunstilise juhtkonna moodustavad koreograaf Wang Yuanyuan ning kunstnikud Tan Shaoyuan ja Hanjiang. Teater teeb igapäevaselt rahvusvahelist koostööd tunnustatud dramaturgide, muusikute ning kunstnikega, rikastades muusikateatrit kõrgtasemel etendustega ning esindades Hiina kaasaegset tantsukunsti kõrgeimal tasemel.

Pilet 35/32/25/18 €


Mihhail Fokini lühiballettide õhtu

R 5. mai kell 19 Jõhvi kontserdimaja

"Chopiniana", "Roosi vaim"

Thbilisi Zakaria Paliašvili nimelise Riikliku Ooperi- ja Balletiteatri etendus

2004. aastal, pärast Gruusia kodusõja lõppu, kutsus toonane Gruusia Vabariigi president Saakašvili Ameerikast koju Nina Ananiašvili, tehes priimabaleriinile ettepaneku asuda juhtima Thbilisis noore riigi ballettitruppi. Ananiašvili juhtimisel on Gruusia Riigiballeti trupp kasvanud 100 tantsijani ning teatri repertuaar enam kui kolmekümne klassikalise ning kaasaegse balletilavastuseni. Tänaseks teeb rahvusvaheliselt etendusi andev ning ülemaailmse tuntusega balletitrupp tihedat koostööd kogu maailma koreograafidega.

Pilet 35/32/25/18 €


George Balanchine'i lühiballettide õhtu

L 6. mai kell 19 Jõhvi kontserdimaja

George Balanchine. "Serenaad", "Mozartiana"

Juri Possohov. "Sagalobeli"

Thbilisi Zakaria Paliašvili nimelise Riikliku Ooperi- ja Balletiteatri etendus

George Balanchine oli üks 20. sajandi väljapaistvamaid koreograafe ning üks ameerika balletikunsti rajajaid. Balanchine'i looming on sillaks klassikalise ja moodsa balleti vahel.

Pilet 35/32/25/18 €


Lastegala

P 7. mai kell 18.00 Jõhvi kontserdimaja

Pilet 8/6 €