Motorama ja Junk Riot Rock Cafes

Tallinn Music Week alustab klubiürituste sarjaga!
Esimese klubipeo peaesinejaks Vene uue muusika edulugu, postpunk-bänd Motorama.

Reedel, 27. novembril esineb Tallinnas klubis Rock Cafe Vene uue muusika üks rahvusvaheliselt edukamaid artiste, postpunk-bänd Motorama. Erikülalisena astub üles indiroki nelik Junk Riot. Kontserti esitlevad festival Tallinn Music Week ja EMT koos Spotify’ga.

Piletid kontserdile on saadaval Piletilevis hinnaga 12€, esimesed 100 piletit 10€. EMT ja Elioni klientidele on pileti hind 10€, esimesed 100 piletit erihinnaga 8€.

 Sisenen


Kaheksandaks festivaliks valmistuv Tallinn Music Week alustab sel sügisel verivärske klubiürituste sarjaga, mille raames on plaan kutsuda siia taas esinema festivalilt hoo sisse saanud artiste. Läbi aastate on TMW kavast maailma lavadele jõudnud nimed nagu Public Service Broadcasting, Kate Boy, Get Your Gun, Mirel Wagner, Ballet School, Rangleklods ning mitmed teised. Klubikontsertide sarja esimene artist on Rostovist pärit indie-bänd Motorama. Kontsertsarjale paneb õla alla Tallinn Music Weeki kauaaegne partner EMT koos Euroopa populaarseima muusikakanaliga Spotify.

Lõuna-Venemaa südamest Doni äärsest Rostovist pärit Motorama rahvusvaheline edulugu sai hoo sisse 2010. aastal festivalil Tallinn Music Week, kus neil õnnestus sõlmida plaadistuskokkulepe Prantsuse plaadifirmaga Talitres. Nüüdseks on Talitres üllitanud juba kaks Motorama täispikka albumit, sealhulgas tänavu üleilma muusikaväljaandeilt kiitvaid arvustusi pälvinud “Poverty”, mida tutvustava Euroopa tuuri raames ka Rock Cafe’s üles astutakse.

Venemaa hip-hop’i pealinnas kümme aastat tagasi loodud Motorama vastandub oma sünnipärasele aegruumile 80ndate Manchesteri Factory leibli ja Nõukogude Venemaa uue laine pärandist mõjutatud kõlapildi, visuaalse esteetika ja hoiakutega. Neid on võrreldud nii omaaegsete žanri võtmenimedega nagu Joy Division ja Stockholm Monsters kui uue aastatuhande postpungi elustaja Interpol’iga. Ent lisaks klassikalistele postpunk/coldwave relvadele – bassikäikudele tuginev sound, mustvalged fotod, melanhoolia ja eskapism – on Motoramal ette näidata ka kadestamisväärselt häid lugusid ja tõdemust, et tegelikult on päike alati pilve taga olemas.

Tänavu ilmunud „Poverty“ albumiga ähvardab Motorama kasvada üle kõigi oma mõjuallikate. Selle plaadi üllatavalt helged meloodiakäigud pikseldavad massiivsed post-punk poosid hägusemaks ja üha avatuma muusikamaailma kiirteedelt puhuvad tuuled panevad äärelinna-ängist valatud helimüürid lõbusalt kõikuma. Briti muusikaajakirja Q sõnul sisaldab „Poverty“ nii lummavat hämarust kui virgutavat energiat ja vankumatut meloodiatunnetust.

Kontserdi erikülaline Junk Riot on Tallinna indiroki kvartett, mis on saanud tunnustust siin- ja sealpool Eesti-Vene kultuuripiiri. Nende helikeelele on omased eepilised sündikäigud ja tiheda tagasisidega rikastatud kitarrikäigud, pulseeriv punkdisko biit, uljad meloodiad ja äravahetamatu helehäälne vokaal. Mullu esines Junk Riot Ameerika Ühendriikides maailma kuulsaimal uue muusika esitlusfestivalil South by Southwest (SXSW) ning üllitas oma esimese täispika albumi „Headache“. Tänavu on bändil sooritatud Vladivostokini ulatuv Venemaa tuur ja välja antud kaks venekeelset singlit.

Uksed kontserdile avatakse reedel, 27. novembril kell 20:00.

Vaata:

Motorama "Heavy Wave":

 

Motorama "Dispersed Energy":

 

Junk Riot „After Tomorrow“: