Peterburi Suur Draamateater mängib Tallinnas „Kvartetti“

28. novembril toimub Nordea Kontserdimajas G. Tovstonogovi nimelise Suure Draamateatri etendus „Kvartett“.

Briti kirjaniku ja dramaturgi Ronald Harwoodi teoses mängivad üksnes tõelised tähed – legendaarsed nõukogude ning vene teatri- ja filminäitlejad, rahvakunstnikud Oleg Basilašvili, Alissa Freindlich, Irina Sokolova ja Valeri Ivtšenko.

28. novembril toimub Nordea Kontserdimajas G. Tovstonogovi nimelise Suure Draamateatri etendus „Kvartett“.

Sulle, hea EMT ja Elioni klient, on piletid etendusele 25% soodsamad. Soodustuse saamiseks sisesta Piletilevi veebis sooduskoodi lahtrisse sooduskood, mille leiad siitsamast, kui logid sisse iseteenindusse.

 

 Sisenen iseteenindusse

„Kvartett“

Näidendi sündmused hargnevad Inglise provintsis, mille vanadekodus veedavad oma elupäevi kunagised ooperikuulsused. Autori tähelepanu keskpunktis on neli lauljat, kes on võlunud kuulajaid oma esituskunsti virtuoossusega ning kelle elu on olnud tulvil triumfe ja sädelevaid võite. Vanakeste vaikselt kulgevatesse päevadesse tungib uudis eelseisvast kontserdist: nad saavad ettepaneku kanda ette neile kunagi kuulsust toonud kvartett G. Verdi ooperist „Rigoletto“. Harwoodi näidend iseenesest on kibeda alatooniga ja pühendatud vanadusele koos kõigi selle raskustega ning üksnes tänu Suure Draamateatri näitlejate kordumatule sarmile on see omandanud tragikoomilise varjundi. Põhiteemaks ei ole vanadus kui niisugune, vaid meelekindlus ja tarkus, millega see vastu võetakse.

R. Harwood on kümmekonna raamatu ja paarikümne stsenaariumi autor, paljude preemiate ning autasude omanik (Pulitzeri auhind, Oscar, rüütliseisus jms). Üks tema loomingus kõige sagedamini korduvaid teemasid on armastus teatri ja näitlejate vastu. Vene vaatajale on ta tuntud kui R. Polanski Hollywoodis tehtud ja Oscariga pärjatud filmi „Pianist“ stsenaariumi autor.

Suure Draamateatri etendused on tuntud oma põhjalikkuse poolest ja neid saadab teenitult publiku armastus. Ka seekord kingivad Piiteri lavatähed meie vaatajatele unustamatu mängu, emotsioonide tulva ja tõelise teatrielamuse.

Lisainfo www.piletilevi.ee