Rock in Haapsalu – rokk ja romantika iidses linnuses

James Morrison, Katie Melua, Chris de Burgh ja teised: Rock in Haapsalu tuleb suurelt kolmandat korda

19. ja 20. juulil toimuv Rock in Haapsalu viib sel suvel iidse lossihoovi romantikalainele. Festivali peaesinejad on briti poproki suurnimi James Morrison (BRT), jazzpopi maailmastaar Katie Melua (BRT) ja romantikakunings Chris de Burgh (IRL). Lisaks esinevad Rock in Haapsalul Leedu art-rocki huvitavaim artist Jurga (LIT) ja äsja Eesti Laulul žürii lemmikuks tunnistatud Stefan, kelle vahetus ja põnev hääl on juba vallutanud tuhanded eestlased.

Kogu Haapsalu oma armsa puit-vanalinna, legendaarse piiskopilinnuse ja Paralepa rannaga muutuvad 19.-20. juulini suureks festivalialaks paljude väli-ja sisekohvikutega, restoranidega ning ajaveetmiskohtadega. Rock in Haapsalu on kahel eelneval aastal tervitanud ülimenukaid kontserte 2Celloselt, Bonnie Tylerilt, Paul Youngilt, Gary Brookerilt, Suzy Quatrolt ja paljudelt teistelt.

Festival avalikustab peagi veel esinejaid.

Gruusia juurtega Katie Melua tõusis maailma muusikaareenil jõudsalt esile oma teise albumiga „Piece by Piece“, mille suurhitiks kujunes „Nine Million Bicycles“, mis oma stiiliga oli toona üks teedrajavamaid jazzi, bluesi ja popstiili sulameid. Samalt albumilt pärineb ka Melua teine märgiline lugu „Just Like Heaven“. Katie Melua on väga menukas artist müügitabelites – 2004. ja 2005. aastal juhtis ta Suurbritannia enim müüdud naisartistide edetabelit.


Katie Melua on lisaks tugevale stuudioartistile ka ülivõimas live-esineja, muutes ta üheks nõutumaks kontserdimagnetiks omal alal.

Chris de Burghi vaieldamatuteks hittlugudeks on 1986. aastal ilmunud superballaad „Lady in Red“ ja 1988. aasta „Missing You“. Juba 1970ndatel alustatud karjäär ei näita vaibumismärke – Chris de Burgh on endiselt ballaadide suurkuju muusikas, mille tõestuseks on edukad kontserttuurid ja kuldvaramu laulu „Lady in Red“ 45 miljonit müüdud koopiat. Chris de Burghi viimane tuur Euroopas läks igal pool täissaalidele.

Täpsem info ja ajakava www.rockinhaapsalu.ee

Telia kliendina on sulle Rock in Haapsalu piletid 20% soodsamad, kui kasutad Piletilevist ostes sooduskoodi. Sooduskoodi leiad, kui sisened samale lehele läbi iseteeninduse.


Sisenen iseteenindusse