Mobiilne
parkimine


Mobiilne parkimine on kõige mugavam parkimisvõimalus, mis võimaldab parkimise eest tasuda mobiiltelefoniga.

 • Parkimispiletit ei ole vaja osta

 • Saad parkida nii SMSi, kõne kui Pargi.ee rakenduse abil

 • Parkimise pikendamine on imelihtne


Rakendus: pargi.ee

Mobiilirakendus PARGI.EE teeb mobiilse parkimise eriti mugavaks!

Parkimise alustamine ja lõpetamine on mõnusalt kiire ning saad ka ülevaate kuni kuue kuu parkimise tehingutest.

PARGI.EE toimib Android, iOS ja Windows Phone 8 operatsioonisüsteemiga telefonidel. Rakendus on tasuta alla laetav Google Play’st, AppStore’st või Windows Store’st.

Enam mitte, kuna rakendus tekitab telefoni ekraani ülaossa ikooni, mis tähistab aktiivset parkimist. Iga kord, kui kasutad telefoni helistamiseks või e-kirjade lugemiseks märkad ka aktiivset parkimist.

PARGI.EE rakendus annab ülevaate kuni kuue kuu parkimise tehingutest ja info aktiivse parkimise maksumuse kohta. Ülevaate oma kõikidest m-parkimistest pikema aja jooksul saab veebilehelt www.pargi.ee.

Rakendus toimib üle mobiilse andmesideühenduse, kuid osa funktsionaalsusest on dubleeritud, näiteks andmeside tõrke korral on võimalik parkimist alustada SMSiga ja lõpetada kõnega. Rakenduse kasutamisel jälgi kindlasti ka saabuvaid parkimist puudutavaid SMS teavitusi, mis informeerivad sind parkimise limiidi täitumisest, lõppemisest ja annavad muud olulist informatsiooni.


Rakenduse PARGI.EE abi

Rakendus PARGI.EE on leitav Google Play’st, AppStore’st või Windows Store’st

NB! Kuna rakendus on Windows Store’s nähtav ainult regioonipõhiselt, tuleb telefoni seadetes “Keel ja regioon” valida regiooniks “Eesti”. Rakendusel on juurdepääs järgmistele lubadele.

 • Lähimate parkimistsoonide kuvamine koos kaardivaatega

 • Detailne parkimistsoonide info (asukoht kaardil, aadress, teenusepakkuja, tasuline aeg, maksumus)

 • Parkimistsoonide automaatne uuendamine (uute tsoonide lisandumisel, tingimuste muutumisel)

 • Kuni 5 auto numbri salvestamine

 • Detailne parkimistehingute kuvamine kuni 6 kuud

 • Meeldetuletus aktiivsest parkimisest koos intervalli seadmise võimalusega

 • Limiitide seadmise, meeldetuletuse ja pikendamise võimalus

 • Töötamine nii mobiilisidevõrgus kui üle WiFi

 • Andmesideühenduse puudumisel parkimise alustamine SMSiga ja lõpetamine kõnega

 • Infoleht kasutusjuhistega ja infotelefonile helistamise võimalusega

 • Mitme keele tugi

 • Parkimise rakenduse käivitamisel on vajalik kasutaja tuvastamine parkimistehingute maksumuse lisamiseks mobiiliarvele.

 • Telia kliendid tuvastatakse automaatselt üle mobiilse andmeside ühenduse. Selle puudumisel (näiteks WiFi võrgus) palutakse kliendil helistada etteantud numbrile, mille käigus toimub kliendituvastus.

 • Parkimise alustamiseks vali parkimistsoon. Kui telefoni seadetes on lubatud asukoha tuvastamine, siis kuvatakse esilehel kaks lähimat parkimistsooni, millest vali üks. Kui etteantud valikud ei sobi, siis kliki “Vali parkla nimekirjast” ja vali sealt sobiv tsoon.

  NB! Asukohamäärangu täpsus sõltub telefoni GPS seadmest ja satelliitide levist ning ei pruugi olla 100% täpne. Kindlasti tuleb tsooni valiku tegemisel kontrollida sõiduki füüsilist paiknemist õiges parkimistsoonis parkla tähiste ja muude liikluskorraldusmärkide abil.

 • Vali auto number. Kui kasutad mobiilse parkimise teenust esmakordselt, siis kliki “Palun sisesta auto number”. Juhul kui oled eelnevalt teenust kasutanud, siis kuvatakse viimati pargitud auto number. Klikates auto numbril saab lisada kokku 5 auto numbrit. Salvestatud auto numbreid saab vahetada esilehel kerides numbreid paremale ja vasakule.

 • Soovi korral muuda maksimaalset maksumuse limiiti, mille täitumisel lõpetatakse parkimine automaatselt. Vaikimisi limiidiks on üldjuhul vastava parkimistsooni 4 tunni parkimistasu. Tsoonides, kus kehtib 24h/tasu, on limiidiks 24h/tasule vastav summa.

 • Kliki “ALUSTA PARKIMIST”.


Rakenduse igakordsel käivitamisel kontrollitakse aktiivse parkimise olemasolu. Kui parkimine on aktiivne, kuvatakse infoleht järgmiste andmetega – parkimistsoon, auto number, pargitud aeg, limiidi täitumise aeg, arvestatud parkimise maksumus ning parkimise lõpetamise võimalus.


Parkimise lõpetamine on võimalik rakendusest klikates “LÕPETA PARKIMINE” või helistades numbrile 1903. Mõlemal viisil lõpetades kuvatakse rakenduses kokkuvõttev infoleht järgmiste andmetega – parkimistsoon, auto number, parkimise kestus, alguse ja lõpu aeg ning maksumus.


 • Lähimad parkimistsoonid. Kui telefoni seadetes on lubatud asukoha tuvastamine, siis kuvatakse esilehel kaks lähimat parkimistsooni. iPhone’l on võimalik telefoni seadetes lubada või keelata pargi.ee rakenduse asukoha päringud (Settings > Privacy > Location Services > Pargi.ee). Android’il on võimalik telefoni seadetes lubada või keelata üldine asukoha tuvastus (Seaded > Asukoha teenused) kas ainult mobiilside või ka satelliitside vahendusel.

  NB! Asukohamäärangu täpsus sõltub telefoni GPS seadmest ja satelliitide levist ning ei pruugi olla 100% täpne. Kindlasti tuleb tsooni valiku tegemisel kontrollida sõiduki füüsilist paiknemist õiges parkimistsoonis parkla tähiste ja muude liikluskorraldusmärkide abil.

 • Lähimate parkimistsoonide valiku uuendamiseks pargi.ee rakenduses kliki kahe parkimistsooni vahel olevale uuendamise ikoonile.

 • Parkimistsoonide nimekiri on koostatud järgmiselt: Linnade all on kohalike omavalitsuste parkimistsoonid; Eraalad on kuvatud parkimisoperaatori nimede järgi.

 • Parkimistsoone on võimalik vaadata ka kaardil, klikates nimekirja vaate ülaserval valikule “Kaart”. Asukoha tuvastuse lubamisel kuvatakse Sinu asukoht ja ümbritsevad parkimistsoonid ikoonidega “P” või värvitud aladega. Klikates ikoonil või alal kuvatakse valitud parkla detailinfot.


 • Enne parkimise alustamist on esilehel võimalik määrata maksimaalset maksumuse limiiti, mille täitumisel lõpetatakse parkimine automaatselt. Vaikimisi limiidiks on üldjuhul vastava parkimistsooni 4 tunni parkimistasu. Tsoonides, kus kehtib 24h/tasu, on limiidiks 24h/tasule vastav summa.

 • 10 minutit enne limiidi täitumist teavitab rakendus parkimise lõppemisest ja võimaldab parkimist pikendada. Kui teadet ignoreerida või klikata “Sulge” jätkub parkimine kuni etteantud limiidi täitumiseni. Kui klikata “Pikenda” jätkatakse parkimistasu arvestust kuni tsooni vaikimisi limiidi täitumiseni (olenevalt tsoonist kas 4h või 24h maksumus).


 • Rakenduse seadete menüüst on võimalik muuta intervalli, millal rakendus tuletab meelde kui parkimine aktiivne.

 • Android’il kuvatakse aktiivse parkimise info rakenduse ikoonina telefoniekraani ülaserval. iPhone’il kuvatakse info teavitusena telefoni ekraanil.


 • Saldo menüüs kuvatakse kuni kuue viimase kuu parkimistehingute info – parkimistsoon, auto number, parkimise alguse ja lõpu aeg ning maksumus.

 • Kuvatud tehingute maksumus sisaldab parkimise maksumust koos teenustasuga.

 • Tehingud järjestatakse viimased eespool.

 • Kuu nimetuse real kuvatakse antud kuu parkimise kogumaksumus.


 • Mobiilse parkimisteenusega seotud küsimused edastada aadressil info@emt.ee või telefonil 1910

 • Pargi.ee parkimise rakenduse kasutamise probleemid ja täiendusettepanekud edastada aadressile info@pargi.eeAutomaatparkimine

Mobiilse parkimise uue põlvkonna täisautomaatne lahendus muudab parkimise veel mugavamaks.

Auto hakkab süüte välja lülitades ise õiges tsoonis parkima ning lahkudes lõpetab teenuse.

Automaatparkimise kasutamiseks tuleb nutitelefoni laadida Autlo äpp ning seadistada kas auto ja telefoni Bluetoothi ühendust jälgima või paigaldada eraldi Autlo seade.

Edaspidi tasulises alas parkides valib Autlo õige parkimisala ning alustab ja lõpetab maksmise iseseisvalt. Parkimise alustamise ja lõpetamise kohta saad äpis teavituse.

Teenustasu lisandub mobiiliarvele.

Parkimise hind on sama, mis hariliku mobiilse parkimisega.

Rohkem infot www.autlo.com.

Kasutamiseks on kaks võimalust:

1

Autlo äpp jälgib telefoni ja auto Bluetoothi ühendust ning:

 • ühenduse kadudes algatab parkimise telefoni asukohas;

 • ühenduse tekkides lõpetab parkimise.

Äpi eelis on, et see on tasuta, samuti saab ühel autol olla mitu kasutajat. Kasvada võib telefoni aku ja andmeside kasutamine.

2

Alternatiivina saad kasutada autos olevat seadet, nagu Autlo OBD seade või Ecofleet seade. Seadme pluss on, et see töötab ka siis, kui telefoni aku sai tühjaks või telefon ununes maha. Autlo seadet saab osta Autlo kodulehelt.

Autlo äpp teavitab kõikidest parkimise alustamistest ja lõpetamistest. Vajadusel saad otsuse mobiiltelefonis ümber muuta.

Rohkem infot www.autlo.com.


Parkimistsoonide info

Parkimistsoonides kehtiv hind on määratud linnade/valdade vastava kohaliku omavalitsuse ja eraalades vastava parkimise korraldaja poolt.

Loen lähemalt

PARKIMINE SULETUD ALADEL

Tasulise parkimise alal, mis on suletud tõkkepuu või väravaga, on samuti võimalik kasutada mobiilset parkimist.

Loen lähemalt

Abi

Parkimiseks vajalikud numbrid
Kuidas parkimist alustada?
Kust on võimalik näha oma parkimistest väljavõtet?

Loen lähemalt