SAAREMAA OOPERIPÄEVAD 2017 PILETID 20% SOODSAMALT
Eripakkumine Telia klientidele: alates 1. augustist on Telia klientidel võimalik osta Saaremaa ooperipäevade 2017. aasta etendustele pileteid eelmüügist 20% soodsamalt.

Saaremaa Ooperipäevade sooduspiletite pakkumine kehtib kuni soodushinnaga pileteid jätkub. Igale etendusele on võimalik sooduskoodi alusel osta kuni 4 soodushinnaga pääset Eesti Kontserdi kassast ja Piletimaailma müügipunktidest ning internetipoest www.piletimaailm.com. Sooduskoodi leiad siitsamast, kui sisened iseteenindusse.

Kiirusta, sest soodushinnaga piletite arv on piiratud.

 Sisenen


Saaremaa ooperipäevad

2017. aastal on Saaremaa ooperipäevade külalisteatriks Saksa ooperiteater - Theater Krefeld-Mönchengladbach! Selle ooperiteatri teeb eriliseks see, et Eestil on seal oma mees Mekas – Mihkel Kütson. Theater Krefeld-Mönchengladbach on Saksamaa vanim mitme-žanri-teater, mille repertuaar ulatub suursugustest ooperilavastusest intiimsete draamalavastusteni. Alates 2010. aastast on teatri kunstiliseks juhiks Michael Grosse.

Saaremaa ooperipäevad on kasvanud olulise tähtsusega ooperifestivaliks kogu Läänemere regioonis ning saavutanud keskse koha Saaremaa kultuurielus. 2008. aastast korraldab ooperipäevi Eesti Kontsert, kelle 2016 hooaja peasponsor on jätkuvalt Telia.

Lisainfo www.saaremaaopera.eu/


KAVA

R 14. juuli 2017 kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja

L 15. juuli 2017 kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja

Rein Rannap "Nurjatu saar" (esiettekanne)
Libreto, laulutekstid: Andrus Kivirähk, Wimberg
Lavastaja Vahur Keller (Eesti Nuku- ja Noorsooteater)
Osades: Marko Matvere, Mart Müürisepp, Saara Kadak, Bonzo, Kristel Aaslaid, Markus Teeäär jt
Festivaliorkester, Rein Rannap ja rokkbänd, Eesti Rahvusmeeskoori lauljad, nukunäitlejad, tantsuartistid

"Olen katsetanud midagi rokkooperilaadset etendustes “Protsess” (1975) ja “Ahne naine” (1981), ja mõned katsed on olnud Nukuteatris. On ju minu lauludest kokku pandud ka Vanemuise etendus “Ruja”, aga need pole ooperid, neis liigutab tegevustikku dialoog, muusika on vahepaladeks. Nüüd aga, “Nurjatus saares”, lauldakse, lauldakse kogu aeg!“
- Rein Rannap


P 16.juuli

Lastegala „HELISEV MUUSIKA“


T 18. juuli 2017 kell 18 Kuressaare lossi ooperimaja

Richard Wagner "Lohengrin"
Krefeld-Mönchengladbachi teater (Saksamaa)
Dirigent Mihkel Kütson

Luikede saadetud paadil saabub Elsale appi müstiline ja särav rüütel Lohengrin. Mehe tingimuseks on, et naine ei päri kunagi tema päritolu ega nime kohta. Just siis, kui näib, et Elsa on leidnud oma elu õnne, seisab ta vastakuti tumedate salasepitsustega. Elsa murrab lubadust ning rüütel lahkub igaveseks…

Just selline muinasjutt on Wagneri veetlevaim ja kauneima muusikaga ooper. Harvaesitatav ning suurejooneline teos on ideaalne nii Wagneri talendi andunud austajaile kui neile, kes helilooja muusikaga alles argsi tutvust sobitavad.


K 19. juuli 2017 kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja

Pietro Mascagni "Talupoja au"
Giacomo Puccini "Gianni Schicci"
Krefeld-Mönchengladbachi teater
Dirigent Mihkel Kütson

"Talupoja au" on lugu armastusest, ihast, verevaenust ja reetmisest. Ooper on tulvil kirglikke tundeid, muusika pakatab helilooja nooruslikust elujõust. Mascagnil ei õnnestunud hiljem oma noorpõlve edu korrata, kuid just sellest ühevaatuselisest ooperist piisab, et kindlustada autorile surematus muusikaloos.

"Gianni Schicci" tegevustik keerleb ümber jõuka mehe päranduse. Kui Buoso Donati sureb, selgub tema pärijatele, et vana mees on kogu oma vara kloostrile pärandanud. Rahahädas perekond pöördub Gianni Schicchi poole, lootes kelmi abiga testamenti võltsida. Kas nende plaan ka õnneks läheb…? Puccini koomilises meistriteoses kõlavad helilooja vaimukad ansamblinumbrid ning armastatud aaria "O mio babbino caro".


N 20. juuli 2017 kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja

Carl Orff "Carmina Burana"
Sophie Witte (sopran), Frank Valentin (kontratenor), Rafael Bruck (bariton)
Krefeld-Mönchengladbachi teatri segakoor ja sümfooniaorkester
Dirigent Maria Benyumova (Ukraina)

"Carmina Burana" laulud ülistavad armastust, pidutsemist ning loodust. Kuid manitsevad ka kuulajat, et elu on õnneratas – saatus võib olla nii poolt kui vastu. Nautigem Carl Orffi kuulsaimat lavateost, loodud keskaegsetest kloostriürikutest leitud tekstidele, mis ülistavad veini, naisi ning elurõõmu.

"Carmen loves jazz"
Estonian Dream Big Band, solistid
Dirigent Mihkel Kütson


R 21. juuli 2017 kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja

Giuseppe Verdi "Maskiball"
Krefeld-Mönchengladbachi teater (Saksamaa)
Dirigent Mihkel Kütson

Ooperi "Maskiball" algversioon, mis tugines ajaloolisele vahejuhtumile reeturlike rootsi õukondlaste seas, solvas itaalia tsensoreid sedavõrd, et oma loodu lavale toomiseks tuli Verdil koos libretistiga lennutada ooperi tegevustik üle Atlandi ookeani Bostonisse. Vast polegi oluline, kus ja millal intriig aset leiab – “Maskiball” on üks Verdi kaunimaid teoseid, selle armastuslugu üks kirglikemaid suure itaallase ooperiloomingus.


L 22. juuli 2017 kell 20 Kuressaare lossi ooperimaja

Juubeligala
Krefeld-Mönchengladbachi teatri solistid, koor ja sümfooniaorkester
Dirigent Mihkel Kütson

Krefeldi ja Mönchengladbachi teater on Saksamaa vanim mitme-žanri-teater, mille koosseisu kuuluvad ooperi-, balleti- ja draamatrupp. Teatri üheksakümneliikmeline sümfooniaorkester (Niederrheinischen Sinfoniker) töötab eestlasest kunstilise juhi Mihkel Kütsoni käe all. Lisaks iseseisvale kontserdihooajale osaleb orkester ooperi- ja balletietenduste ettekannetel nii Krefeldi kui Münchengladbachi ooperiteatrites.