TELIA TRAVEL ÄPP

Tellides kindlustuse enne reisi Telia Travel äpist on võimalik lisaks osta reisi ärajäämise kaitse +1 €/päev

Telia Travel äpp võimaldab jälgida oma mobiilse interneti kasutust ja muuta limiite, osta reisikindlustust ning tutvuda sihtriigi infoga.

Äpp on mõeldud kasutamiseks Android ja Apple iOS tarkvaraga mobiiltelefonidele ning see on tasuta allalaetav Google Play-st ja Apple App Store‘st.

Äpp toimib osaliselt internetiühendust kasutamata, kuid enamiku teenuste kasutamiseks on vaja mobiilset internetti või WiFi ühendust. Äpi vahendusel on võimalik piirata mobiilse interneti kasutust.

Teenus on mõeldud eelkõige Telia ning Diili klientidele, kuid ka teiste sideettevõtjate kliendid saavad äppi kasutada (välja arvatud Telia Reisikindlustust ja Telia Roamingu teenuseid).


TRAVEL ÄPP TEENUSTE ÜLEVAADE


 • Äpi avades tuvastatakse kliendi mobiiltelefoni asukohamaa automaatselt mobiilsidevõrgu tunnuse järgi. Seejärel kuvatud riigi lühitutvustus, pildid ja lisainfo lingid on pärit avalikest allikatest (nt Google, Wikipedia jt).
 • Esilehel ja turismiinfo sektsioonis kuvatakse valuutakonverter, mis pakub ligikaudset arvutust asukohamaa valuuta ja euro vahel. Valuutakonverter kuvatakse ainult maades, kus valuuta on erinev eurost ja vahetuskursi info on olemas. Kursid on pärit avalikust allikast (themoneyconverter.com).
 • Vasakult ülal asuvast menüüst on võimalik sihtriiki muuta, misjärel muutub kogu esilehe ja turismiinfo sisu vastavalt valikule. See võimaldab eelnevalt vastava sihtriigi info äppi salvestada ning seda välismaal olles ilma internetiühenduseta kasutada.
 • Turismiinfo sektsioon sisaldab asukohariigi infot avalikest allikatest ning kolmandatelt osapooltelt (sh Google, Eesti Välisministeerium jt).
 • Üldine riigiinfo sisaldab Eesti Välisministeeriumi infot (maale sisenemise nõuded, hoiatused, kasulikud infoallikad, saatkondade kontaktid jms)
 • „Registreeri end riigis” funktsioon võimaldab äpi vahendusel end registreerida Eesti Välisministeeriumi andmebaasis. Sisestatud info edastatakse muutmata kujul Välisministeeriumile.
 • Lähimad majutusasutused, söögikohad ja ühistranspordi peatused koos kaugusega asukohast (GPS või sihtkoha puhul pealinn) kuvatakse avalikest allikatest (nt Google). Äpp kasutab lähima asukoha juurde navigeerimiseks mobiiltelefoni sisseehitatud navigeerimisrakendusi (nt Google). Navigeerimiseks kasutab mobiiltelefon internetiühendust (mobiilset internetti või avalik WiFi).
 • Suur osa turismiinfo sektsioonist on võimalik äppi salvestada enne reisi ja kasutada seda välismaal internetiühenduseta. Üldjuhul äpp teavitab kasutajat internetiühenduse kasutamise vajadusest.
 • Äpi kaudu saab sõlmida Telia Reisikindlustust. Android äpp kasutab taustal info edastamiseks ja vastuvõtmiseks SMS-teenust. Välismaal äpi kaudu Telia Reisikindlustust tellides, lisandub SMS-i saatmise tasu sarnaselt Telia Reisikindlustuse tellimisel SMS-ga. Internetiühendust reisikindlustuse tellimiseks ja juhtimiseks Android telefonides ei kasutata. Kuna iPhone äppidel ei ole lubatud juhtida telefoni SMS’i saatmise funktsiooni, siis iPhone äpp kasutab kindlustuse tellimiseks internetiühendust (mobiilset internetti või avalik WiFi).
 • Ainult äpi kaudu saab reisikindlustus osta enne reisi algust ja koos reisi ärajäämise kaitsega. SMS-ga tellimisel seda võimalust ei ole. Reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib ainult siis, kui see on äpi kaudu ostmisel eraldi tellitud ning sellele kehtib ooteaeg 2 päeva arvates kindlustuslepingu sõlmimisele järgnevast päevast.
 • Kindlustada saab lisaks endale ka teisi pereliikmeid ja tuttavaid. Kindlustuse maksumus lisatakse tellimuse esitanud mobiiltelefoni arvele või võetakse maha kõnekaardi ettemaksust.
 • Äpist saavad Telia Reisikindlustust osta ainult Telia ja Diili lepingulised kliendid.
 • Kindlustusteenuse pakkuja on If Kindlustus P&C Insurance AS.
 • Kindlustuslepingu sõlmimise teade salvestub äpis ning seda saab vajadusel taasesitada kliendi mobiiltelefoni ekraanil. Juhul kui äpp telefonist kustutada jääb kindlustus küll kehtima, kuid kustuvad telefonist kindlustuspoliisid.
 • Tellitud kindlustuslepingu peatamiseks, tühistamiseks, poliisi koopia taastamiseks või e-postile tellimiseks või muude probleemide korral palun kontakteeru reisikindlustuse klienditeenindusega reisikindlustus@telia.ee või telefonil +3727330700.
 • Rändlusteenuse sektsiooni kasutamiseks on vajalik internetiühendus kas mobiilset või WiFi vahendusel. Üldjuhul äpp teavitab kasutajat, kui vajab toimimiseks välismaal olles internetiühendust.
 • Äpi vahendusel on võimalik jälgida mobiilse interneti kasutuse mahtu reaalajas vastavalt mobiilse interneti pakettide päevalimiitidele. Infot peab ise uuendama ja selleks on vaja internetiühendust (mobiilside või WiFi vahendusel).
 • Äpis kuvatud mobiilse interneti kasutamise maht on informatiivne ning ligikaudne ja ei ole arve esitamise aluseks.
 • Mobiilse interneti päevalae saavutamisel saab äpi kaudu lisamahtu juurde tellida. Lisamahu tellimist saab teha SMS-i teel (välismaal kasutamisel lisandub SMS-i saatmise tasu vastavalt rändlusteenuse hinnakirjale), mis võimaldab lisamahtu tellida ka internetilimiidi täitumisel ja internetiühenduse katkemisel. Pärast uue päevalae rakendumist nullitakse äpis kuvatud kasutusinfo ja arvestus algab uue päevalae algusest. Lisamahu maksumus rakendub täies mahus alates lisamahu kasutamise algusest ning selle maksumust ei lisata rändlusteenuse kuulimiidi arvestusse.
 • Mobiilse interneti kuulimiiti saab äpi kaudu muuta nii suuremaks kui väiksemaks ning selleks kasutatakse SMS-teenust (välismaal lisandub SMS saatmise tasu vastavalt rändlusteenuse hinnakirjale), mis võimaldab kuulimiiti muuta ka internetiühenduse katkemisel.
 • Mobiilse interneti rändlustsooni info kuvab, mis tsoonis asutakse, palju maksab interneti kasutamine, kui suur on päevalae limiit (vastavalt kasutaja internetipaketile) ja mis riikides see kehtib.
 • Rändlusteenuse hinnakirja all tuvastab äpp automaatselt asukohamaa ja pakub selle riigi operaatorite info. Rändlusteenuse hinnakirja hinnad on orienteeruvad ja ei ole arve koostamise aluseks.
 • Tagasihelistamisteenus võimaldab mõnedes riikides soodsamaid kõnesid, tellides kõne kodumaalt. Täpsem info juhendite all ning rändlusteenuse hinnakirjas.
 • „Lisainfo ja juhendid” menüü sisaldab üldist rändlusteenust puudutavat infot – kuidas välismaal helistada, kasutada internetti jms.
 • Minu profiili sektsioon sisaldab minu enda ja minu poolt sisestatud pereliikmete ja sõprade andmeid, mida kasutatakse reisikindlustuse sõlmimisel ja välisriiki reisimise registreerimisel.
 • Android äpis on teenus „Reisiajalugu”, mis jätab meelde, kus riikides ja linnades oled käinud ning kuvab neid kaardil koos piltidega, mida on mobiiltelefoniga reisi ajal tehtud. Asukohad kuvatakse Google Maps kaardil ja külastatava piirkonna täpsusega (50 km raadius).
 • Android äpi paremal üleval oleva ümbriku ikooni all koondatakse kokku äpiga seotud sõnumivahetus (reisikindlustuse sõnumid, päeva- ja kuulimiitide tellimused ja muud Telia andmerändlusega seotud sõnumid).
 • Android äpp loeb automaatselt sisse kõik äpi teenustega seotud sõnumid ja kustutab need mobiiltelefoni SMS postkastist, et mitte häirida kasutaja isiklikku sõnumivahetust


LAE ENDA NUTITELEFONI TASUTA TRAVEL ÄPP