VAHENDUSJAAMA ÜHENDUSE TEHNOLOOGIA MUUDATUS

2016. aasta jooksul vahetame Telia ISDN telefonijaamade ühenduse tehnoloogia ümber uuema VoIP tehnoloogia vastu.


MILLISEID VAHENDUSJAAMA ÜHENDUSI ÜMBER SEADISTAME?

Alljärgnevatel kõnesidelahendustel teostame 2016 aastal tehnoloogia muudatuse ja ühendame need VoIP telefonivõrguga:

  • BÜROO ISDN - kõnesidelahendus koos telefonijaamaga kuni 10 numbrit;
  • BÜROO ISDN 2 - kõnesidelahendus koos telefonijaamaga kuni 20 numbrit;
  • ISDN BAASÜHENDUS VAHENDUSJAAMALE - ISDN ühendus telefonivõrguga oma telefonijaama ühendamiseks;
  • ISDN PRIMAARÜHENDUS VAHENDUSJAAMALE - ISDN ühendus telefonivõrguga oma telefonijaama ühendamiseks;

KUIDAS HAKKAB TOIMUMA ÜHENDUSTE TEHNOLOOGIA MUUDATUS?

Oleme koostanud iga kliendi kohta täpse üleviimise ajakava ning anname Teile ise e-kirjaga või telefoni teel täpsemalt teada, millal Teie ettevõttega seotud lahenduse üleviimine täpselt aset leiab.

MIDA MUUDATUSE KÄIGUS TEEME?

Muudatuse käigus viime praeguse ISDN telefonivõrgu ühenduse üle VoIP põhisele tehnoloogiale, nii et kliendi ISDN telefonijaama ei ole vaja ümber seadistada. Tehnoloogia vahetusega kaasneb telefonivõrgu ühenduses lühiajaline katketus.

Tehnoloogia vahetus toimub kahel erineval viisil:

1. Gateway Telia sõlmes.

ISDN-lt VoIP-i ülemineku seade paigaldatakse Telia võrgusõlme ja kliendi juurde minev liiniosa ning lõppseadmed jäävad samaks. Täpsema tööde teostamise aja anname Teile teada e-kirja teel. Tulenevalt tehnoloogilisest lahendusest ehitame GW sõlmedesse ainult ISDN baasühendus vahendusjaamale ühendusi.

2. Gateway kliendi juures.

Kliendi juurde ehitatakse uus IP alusühendus ja paigaldatakse liikluse "tõlkimiseks" VoIP ISDN Gateway. Tehnoloogia vahetuse raames on vajalik ligipääs kliendi sideruumi ja paigaldada seadmed. Täpsema aja kokkuleppimiseks võtame Teiega telefoni teel ühendust. Selle lahendusega ehitatakse kõik ülejäänud ISDN baas- ja primaarühendused vahendusjaamale.


PAKUME VÕIMALUST KAASAJASTADA KOGU VAHENDUSJAAMA LAHENUDST.


Vahendusjaama IP-ühendus

Lihtsaim ja säästlikuim viis ühendada vahendusjaama.

Vaatan lähemalt

Äritelefon

Ole asukohast sõltumatu ja paindlik

Vaatan lähemalt

MINUÄRI KONTOR

Võta kasutusele mobiilne lahendus

Vaatan lähemalt


Enamlevinud valveseadmed jäävad peale tehnoloogia vahetust tööle. Eraldi on testitud G4S valveseadmeid DTMF ja FSK protokollidega:  Atlas 8,  Matrix 6,  MG5000,  DSC PC1565. Kõik need seadmed on ka töökorras VoIP tehnoloogiaga ja Thomson ning Inteno ruuteriga.
Soovitame üle minna IP põhisele makseterminalile, kuid kindlasti töötavad ka enamlevinud dial-up seadmed peale tehnoloogia vahetust. Dial-up makseterminalid Ingenico ICT220  ja Hypercom T4220 läbisid testid koostöös Netsiga ja töötasid nii kaardimakse kui sertifikaatide uuendamine.
Liftitelefoni lahendused on testitud koostöös liftide hoolduse firmadega Kone ja Otis ning nende lahendused töötavad uuel tehnoloogial.
Kõik pordita suunamised jäävad tööle ka peale tehnoloogia vahetust.
Uuel tehnoloogial on senine IN suunamine uuendatud ja asendatud nn intelligentse suunamisega IS. Teenus on kõikidele VoIP- jaama ISDN numbritele aktiveeritud. Seadistamiseks tuleb helistada IS numbrile 6119925 (eesti keeles) või 6119926 (vene keeles) ja järgida juhiseid.
Kui peale tehnoloogia muudatust telefonijaamast edasisuunatud kõnele näidatakse edasisuunaja numbrit aga on soov näha helistaja numbrit, siis soovitame kasutada telefonijaama suunamiste asemel IS suunamist. Teenus on kõikidele numbritele aktiveeritud ja väga lihtsalt seadistatav. Selleks tuleb helistada IS numbrile 6119925 (eesti keeles) või 6119926 (vene keeles) ja järgida juhiseid.
Modemiside jääb peale tehnoloogia muudatust tööle, kuid modemi kiirus tuleks seadistada kuni 1200 bit/s. ( V.21, V.22bis, V.23)
Faks jääb peale tehnoloogia vahetust tööle ja tagatud on G3 fax edastuskiirusega kuni 14,4 kbit/s.

Lisaküsimused

Helista 1551 või kirjuta arikliendid@telia.ee