Lisateenused

GSM Data ja Faks

Andmeside- ehk datakõnesid kasutatakse näiteks selleks, et tõsta turvalisustaset firma sisevõrguga ühendumisel. GSM Faks võimaldab faksi saata ja vastu võtta SIM-kaardi pesaga faksiaparaadi abil või GSM-mobiiltelefoniga ühendatud arvuti kaudu.

Mobiiltelefoni puhul kasutatakse andmeside- ehk datakõnesid näiteks selleks, et tõsta turvalisustaset firma sisevõrguga ühendumisel. Selleks helistab töötaja modeminumbrile, kasutaja tuvastatakse ja ühendus katkestatakse. Seejärel helistab modem tagasi määratud GSM-telefonile. Niisugune toiming välistab soovimatu isiku võrkusisenemise isegi juhul, kui salasõna on mõne teise telefoni kaudu lekkinud.

Samuti saab siseneva datakõne abil juhtida näiteks mobiiltelefoniga ühendatud andmesidelahendusi.

GSM Data on ka kõige laialdasemalt kasutatav andmesidevõimalus rändlusvõrkudes.

Asünkroonne ja sünkroonne andmeedastus on võimalik ülekandekiirusega 1200, 2400, 4800 ja 9600 bit/s.

Teenusel on paketipõhine võrgusisese kõneminuti hind.

GSM Data teenuse saad tellida meie esindusest või kliendiinfo telefoni 1551 kaudu.

Ühekordne tellimistasu on 6,39 € + KM.

Tellin teenuse

GSM Faks võimaldab sul faksi saata ja vastu võtta SIM-kaardi pesaga faksiaparaadi abil või GSM-mobiiltelefoniga ühendatud arvuti kaudu. Teenuse kasutamiseks peab sinu mobiiltelefonile olema sisse ehitatud faksmodemi tugi ja arvutisse installeeritud faksiprogramm.

Teenust saad kasutada vaid võrgu teeninduspiirkonnas. Juhul kui soovid faksi vastu võtta ka siis, kui telefon on välja lülitatud või võrgu teeninduspiirkonnast väljas, tuleb sul sisenevad faksid suunata kas tavalisele faksile või Faksiposti.

Suunamise aktiveerimine:

  • **21* number, kuhu soovid suunata *13# OK: suunatakse ainult sisenevad faksid;
  • **21* number, kuhu soovid suunata *25# OK: suunatakse ainult sisenevad datakõned.

Suunamise lõpetamine: ##21# OK.

Meie kliendina saad luua oma mobiilse büroo kõikjal Eestis, kuhu on jõudnud meie GSM-võrk, ja ka välisriigis viibides, kui kohalik GSM-võrk seda võimaldab.

GSM Faksi maksimaalne andmeedastuse kiirus on 9600 bit/s.

Faksiaparaadis kasutatav veaparandussüsteem ECM (Error Correction Mode) töötab GSM-võrgus.

Teenusel on paketipõhine võrgusisese kõneminuti hind.

GSM Faksi teenuse saad tellida meie esindusest või kliendiinfo telefoni 1551 kaudu.

Ühekordne tellimistasu on 6,39 € + KM.

Tellin teenuse

Staatiline IP

Selle teenusega saab su mobiilseade (näiteks mobiilne veebikaamera vms) avaliku ja staatilise IP-aadressi, mis jääb internetis muutumatuks.

Staatiline IP võimaldab sul avalikus internetis andmesidevahetust kindla IP-aadressiga mobiilse seadmega (näiteks mobiilne veebikaamera jne). Kui su seadmel staatilist IP-aadressi pole, siis avalikus internetis saab algatada andmesideühendusi vaid suunal modem => avalik internet.

Staatiline IP aadress on vajalik ka selleks, et saaksid ligipääsu oma ettevõtte sisevõrgule.

Avalikus internetis olles saad IP-aadressi järgi tuvastada kasutajaid, kes soovivad sinu arvutivõrguga kontakti saada ja otsustada, kas annad neile ligipääsu oma arvutivõrgule või mitte.

NB! Teenuse jaoks seadista oma GPRS-seade (telefoni või modemi) kasutama uut APN-i: static.emt.ee (seni: internet.emt.ee).

Teenus töötab nii GSM, 3,5G kui ka 4G võrgus.

Kuutasu 5,33 € (ilma KM-ta)

Sõltumata sellest, mitu päeva teenust kuus kasutad, tuleb teenuse eest tasuda terve kuu hind (ka teenusega liitumise ja lõpetamise kuul).

Teenuse kuutasu ei sisalda andmemahtu. Andmemahtu maksustatakse eraldi, vastavalt sinu poolt valitud teenusele . APN-i static.emt.ee kasutust maksustatakse täpselt samuti nagu APN-i internet.emt.ee kasutust.

Tellin teenuse

Privaatne pöörduspunkt APN

See teenus võimaldab turvaliselt ühendada sinu mobiilseid seadmeid ettevõtte laivõrguga.

Telia pakub privaatse pöörduspunkti lisateenust, mille abil pääsevad mobiilsed töötajad ja telemaatikaseadmed mobiilside võrgu vahendusel otse oma ettevõtte laivõrku ja saavad turvaliselt kasutada seal asuvaid rakendusi.

Teenus võimaldab ettevõttel või kasutajal (kliendi töötajal, kliendil endal (kui tegu on füüsilise isikuga) või kliendi partneril) kasutada mobiilse kontori lahendusi, mille hulka kuulub ka turvaline ühendus internetiga (kasutades tsentraalset tulemüüri). Privaatse pöörduspunkti teenusega loodav privaatne mobiilside võrk laiendab kliendi kohtvõrku.

Kliendi ja kasutaja jaoks on oluline see, et kogu tema andmesideliiklus toimub läbi privaatvõrgu. Nii on võimalik pääseda ligi rakendustele, mida muidu ei oleks turvakaalutlustel võimalik kasutada.

Korporatiivkliendile luuakse eraldi oma APN (Access Point Name ehk piltlikult öeldes aadress, pöörduspunkt mobiilside-võrgus), mille külge kasutaja ühendub, saamaks juurdepääsu kliendi privaatvõrgule.

Ühenduse sisseseadmisel loodud APN-iga luuakse ka turvaline kaabelühendus kliendi peakontoris ja/või Telia andmekeskuses asuva serveriga. Klient saab APN-is kasutada oma ettevõtte sisevõrgu IP-aadresse, mida jagatakse kas dünaamiliselt või staatiliselt.

Vaata infot arvutivõrkude haldusteenuse kohta

Privaatse pöörduspunkti lisateenuse ja Privaatvõrgu haldusteenuse kuutasud arvutame välja vastavalt pakutud lahendusele.

Küsin pakkumist

või võta ühendust oma kliendihalduriga.