Telia Digital Hub

Telia Digital Hub


Hoolitseme ürituse ohutuse ja turvalisuse eest
Üritusel osalejate ohutuse tagamiseks järgime kohapeal rangelt kõiki koroonaviirusega seotud ettekirjutusi ja reegleid. Aasta olulisimast tehnoloogiasündmusest saab osa võtta ka interneti vahendusel.


Kutsume tegevjuhte ning tehnoloogia- ja infoturbejuhte võtma osa 11. novembril 2020 Kultuurikatlas toimuvast digitaliseerimise suurüritusest Telia Digital Hub, et ammutada oma ettevõtte edendamiseks uusimat infot, ideid ja inspiratsiooni.


Telia Digital Hubis toimuvad ettekanded ja arutelud IoT, 5G, küberturvalisuse, pilvetehnoloogiate ja IT-terviklahenduste teemadel. Esinejate seas on mainekaid digitaliseerimise visionääre Euroopast ja juhtivaid arvamusliidreid Eesti tehnoloogiamaastikult, kes näitavad kätte olulisimad uued suunad ja muudatused, et oleksid kursis nii tänaste kui homsete digitaliseerimise trendidega.


200 külalisega üritusel on võimalik tutvuda tehnoloogiaettevõtete uusimate pakkumistega, kuulata praktilisi nõuandeid ning suhelda oluliste ettevõtete esindajatega. See on koht, kus panustada oma ettevõtte tulevikku.
15+

ettekannet ja aruteluringi

500+

osalejat

15+

esitlusboksi EKSPO-alalESINEJAD


Digital HubKris
Østergaard

Digital HubTiit
Paananen

Digital HubKristo
Vaher

Digital HubPiret
Mürk-Dubout

Telia Digital Hub

Programm

Programm

Programmi ettekannetes ja aruteludes käsitletakse IoT, 5G, küberturvalisuse, pilvetehnoloogiate ja IT-terviklahendustega seonduvaid teemasid. Lisaks toimuvad EKSPO-alas Guru Bari laval Telia partnerettevõtete praktilised esitlused, mille käigus saad tutvuda digitaliseerimise valdkonna kõige uudsemate tehnoloogiatega.


Registreerin

Pealava9.00

Hommikukohv

9:30

PEALAVA STARDIB

Tervitussõnad
Holger Haljand, Telia Eesti ärikliendi üksuse juht

9:50

„Transforming Legacy Organizations in Times of Crisis“ (inglise keeles)

Kris Østergaard, Haridusettevõtte SingularityU Nordic kaasasutaja ja innovatsioonijuht

11:15

Ekspo


STRIIMID13.30

Lõuna ja ekspo

15:15

Ekspo

Pealava16:30

Vahekokkuvõtted

16:45

Kokkuvõte
Holger Haljand, Telia Eesti ärikliendi üksuse juht


Registreerimistingimused

Registreerida on võimalik kuni 01.11.2020 või kuni kohad on täitunud.

Registreeringut on võimalik muuta või tühistada kuni 31.10.2020, kirjutades e-posti aadressile support@confent.ee

Seoses COVID-19 levikuga järgime Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti instruktsioone, tagamaks osalejate ja korraldajate turvalisust.


ESINEJAD

ESINEJADTelia Digital Hub

Andres Kukke

Statistikaameti peadirektori asetäitja

Andres on andmemajanduse valdkonnas töötanud üle 20 aasta ning vedanud enam kui 60 ärianalüütika projekti nii Eesti kui välisriikide ettevõtetes. Hetkel töötab ta Eesti Statistikaametis peadirektori asetäitjana tehnoloogia ja andmeteaduse suunal. Statistikaameti ambitsiooniks on muutuda Eesti Andmeagentuuriks ning luua riigile faktipõhine otsustustugi, mis ühendab endas kaasaegse andmehalduse, statistika ja analüütika. Andrese kireks on andmetest mustrite ning mudelite leidmine ja seeläbi nii ettevõtetele kui ka riigile konkurentsieeliste loomine.


Telia Digital Hub

Jenny Radcliffe

Inimeste häkker

Jenny on turvalisuse, pettuste avastamise ja mitteverbaalse kommunikatsiooni ekspert, kes kasutab oma töös nutikaid inimpsüh-holoogial põhinevaid lahendusi. Jennyt palgatakse „inimeste häkkerina“ selleks, et ettevõtete turvameetmeid testida. Ta on juhtinud simuleeritud rünnakuid igat tüüpi ja suurusega ettevõtete vastu, samuti on ta juhendanud erineva ekspertiisi ja kogemus-tega meeskondi, et kaitsta klientide veebilehti ja teavet pahatahtlike rünnakute eest.

Jenny on auhinnatud taskuhäälingu „The Human Factor” saatejuht ning regulaarne peaesineja turvalisusega seotud rahvusvahe-listel konverentsidel ja üritustel (Infosec, Rant, DISA, Nordic IT Security, ICS2, Trend Micro, Cisco, NTT, Bright talk, Cyber Security Week).


Telia Digital Hub

Jüri Heero

LHV Panga juhatuse liige ja IT-juht

Jüri on viimased 20 aastat tegelenud LHV kasvatamisega ning alates 2007. aastast on ta panga juhatuse liige ja IT-juht.


Telia Digital Hub

Kalev Pihl

SK ID Solutionsi juhatuse esimees

Kalevil on teadusmagistri kraad matemaatikas ning ta on üle 20 aasta töötanud elektroonilise identiteedi valdkonnas. Ta on töötanud spetsialisti ja juhina avalikus ja erasektoris ning alates 2008. aastast juhtinud SK ID Solutions ASi. Kalev on ka Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu infoturbe nõukoja eestvedaja.


Telia Digital Hub

Kaspar Hioväin

Coop Eesti Keskühistu IT-direktor

Kaspar Hioväin on 15 aasta jooksul olnud seotud IT-arendusprojektidega nii spetsialisti, projektijuhi kui ka arendusjuhi tasandil ning viimased kümme aastat on ta töötanud IT-direktorina Coop Eesti Keskühistus. IT mängib Eesti suurima toidu- ja esmatarbekaupade kauplusteketi töös olulist rolli: iga arendus mõjutab miljonite kaubaühikute liikumist hankijate, ladude ja kaupluste vahel ning ligikaudu tuhande inimese igapäevast tööd andmebaasidega. Coop kasutab oma äri toetamiseks nii erinevaid pilvetehnoloogiaid kui ka omaenda andmekeskuse lahendusi.


Telia Digital Hub

Kristo Vaher

Eesti riigi tehnoloogiate juht

Kristo on suurema osa elust olnud käed-küljes tüüpi insener, juhtinud tehnoloogiatiime ja töötanud tarkvaraarhitektina meedias, panganduses ja avalikus sektoris, ehitades üles mitmeid kaasaegseid infosüsteeme. Ta usub sündmuspõhiste mikroteenuste ja domeenist juhinduva disaini põhimõtetesse ja vastutab täna koos oma meeskonnaga digiriigi järgmise põlvkonna arhitektuuri ja tehnoloogiavisiooni eest.


Telia Digital Hub

Marek Trautmann

BLRT Grupi IT-direktor

Marek on 2011. aastast BLRT Grupi IT-direktor. Eelnevalt on ta töötanud IT-juhina suurettevõtetes Kalev AS, Kreenholmi Valduse AS ja Saku Õlletehase AS.


Telia Digital Hub

Nikita Strezhnev

Rimi Balticu andmeanalüütika juht

Nikita liitus Rimiga 2017. aastal kliendiandmete haldurina. Praegu juhib ta Rimi andmeteaduse meeskonda ning vastutab Baltikumis andmete analüüsi ja AI valdkonna strateegia elluviimise eest. Enne Rimisse tööle asumist oli ta Carlsbergi äri- ja müügianalüütik Baltikumis.
Nikita on lõpetanud Riias asuva Stockholmi Kõrgema Majanduskooli majanduse ja ärinduse eriala ning tegutseb aktiivselt Läti andmeanalüütika kogukonnas: esineb sageli konverentsidel, on hinnatud koolitaja ja annab ülikoolides loenguid.


Telia Digital Hub

Ott Velsberg

Eesti e-riigi andmete juht

Ott Velsberg vastutab e-riigi andmetega seotud teemade strateegilise koordineerimise eest, näiteks on tema vastutusalas andmehaldus, tehisintellekt ja avaandmed.


Telia Digital Hub

Rain Laane

Eesti Haigekassa juhatuse esimees

Rain Laane lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli 1994. aastal ehitusinsenerina ja omandas 2003. aastal MBA kraadi Estonian Business Schoolis. Oma karjääri alustas ta keskkooli ajal programmeerijana väikeettevõttes Kompuuter. 1997. aastal liitus ta IBM-iga ja 2005. aastal teise USA suure IT-ettevõttega Microsoft, kus töötas 12 aastat regioonijuhina Eestis ja Baltikumis. 2017. aastal valiti ta juhtima Eesti Haigekassat ehk tuleviku Tervisekassat. Rainil on mitu kirge: inimesed, tehnoloogia ning tervise hoidmine, mis koos moodustavad hea kombinatsiooni, et tervishoiusektoris e-innovatsiooni tagada.


Telia Digital Hub

Raul Rikk

Riigi kübeturvalisuse poliitika juht, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium

Raul Rikk on alates 2019. aasta algusest riigi küberturvalisuse poliitika juht ning tema peamiseks rolliks on riikliku küberturvalisuse koordineerimine ja haldamine ning valdkonna poliitikate, arengukavade ja õigusaktide väljatöötamine.
Varem töötas Raul Rikk e-Riigi Akadeemias riikliku küberturvalisuse valdkonna juhina ning tegeles 10 aastat digiriigi ja küberturvalisuse võimekuste arendamisega erinevates riikides ning rahvusvahelistes projektides. Raulil on magistrikraad riigikaitse juhtimise erialal Soome Riigikaitse Ülikoolist (Finnish National Defence University) ning infotehnoloogia juhtimise magistrikraad Tallinna Ülikoolist. Samuti on ta lõpetanud USA Maaväe Staabikolledži (US Army Command and General Staff College).


Telia Digital Hub

Siim Sikkut

Eesti Vabariigi valitsuse CIO

Siim Sikkut on alates 2017. aasta märtsist Eesti riigi IT-juht ehk CIO, ametliku nimetusega majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler. Tema ülesandeks on töötada välja strateegia ja poliitikad, algatada ja juhtida algatusi digiriigi ja infoühiskonna arenguks Eestis. Siim on üks Eesti e-residentsuse programmi algatajaid ning ta valiti 2018. ja 2019. aastal Apoliticali poolt maailma 20 mõjukaima digiriigiedendaja hulka.


Telia Digital Hub

Tiit Hallas

LHV infoturbejuht

Tiit on IT-alal tegutsenud terve oma karjääri, sellest omakorda üle kümne aasta olnud tegev infoturbe valdkonnas. Hariduse omandas ta Tallinna Tehnikaülikoolis infosüsteemide arendamise õppekaval, infoturbe magistrikraad tuli Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli ühisest õppekavast. Infoturbe juhtimise osas on Tiidul kogemus nii avalikust kui erasektorist, viimase puhul peamiselt just finantssektorist.


Telia Digital Hub

Tiit Paananen

Veriffi asepresident

Tiidu ülesandeks Veriffis on kindlustada ettevõtte liidripositsiooni isikutuvastuse valdkonnas. Tiidu varasem kogemus on seotud tarkvaraarenduse ja -testimisega sellistes ettevõtetes nagu Pipedrive ja Skype. Pipedrive’is ehitas Tiit kolme aastaga üles meeskonna, mis kindlustas, et Pipedrive’i äppi sai uuendada 60 korda päevas, ilma, et klient seda märkaks. Skype’is veetis Tiit kaheksa aastat, tagades pideva tarkvara testimise ja iteratiivsete versiooniuuendustega Skype’i juhtpositsiooni internetis peetavate vestluste osas.
Tiidu õllepruulimise hobist kasvas välja Põhjala pruulikoda, mis on tänaseks üks vähestest Baltikumi ning Skandinaavia pruulikodadest, mis kuulub Ratebeeri maailma 100 tipp-pruulikoja hulka.


Telia Digital Hub

Ingrid Toonekurg

Microsoft Eesti juht ja Microsofti Kesk- ja Ida-Euroopa Multi-Country klastri ärilahenduste müügijuht

Ingridil on 20 aastat IT-sektoris töötamise kogemust, varasemalt on ta juhtinud Microsofti Baltikumi teenuste ja toodete müüki korporatiiv-, keskmistele ja väikestele klientidele.


Telia Digital Hub

Kris Østergaard

Ettevõtte SingularityU Nordic kaasasutaja ja innovatsioonijuht, menuraamatu „Transforming Legacy Organizations“ autor

Kris on Kopenhaagenis tegutseva haridusettevõtte SingularityU Nordic kaasasutaja ja innovatsioonijuht. Ta on kirjutanud menukteose „Transforming Legacy Organizations”, milles selgitab, kuidas traditsioonilisi organisatsioone innovatsiooniliidriteks muuta. Samuti on ta ettevõtluskiirendi Thinkubator ja ettevõtlusinkubaatori Dare2Mansion kaasasutaja. Kris on ka ingelinvestor ning nõustab nii alustavaid idufirmasid kui rahvusvahelisi suurettevõtteid.


Telia Digital Hub

Kätlin Alvela

Häirekeskuse peadirektor

Kätlin Alvela on 2017. aastast Häirekeskuse peadirektor. Ta juhib 250 inimesega organisatsiooni, mille ülesandeks on olla esimene abistaja olukorras, kus ohus on inimeste elu, tervis või vara. Numbrile 112 helistatakse aastas miljon korda ning Häirekeskuse tööks on suunata kiirabi, päästjad ja politsei abivajajateni. Juhina on Kätlin töötanud kokku 16 aastat, sellest suurema aja Politsei- ja Piirivalveametis. Kätlin on lõpetanud Tartu Ülikoolis sotsiaaltöö ja rehabilitatsioonikorralduse eriala, saanud teadusmagistri kraadi Tallinna Ülikoolis riigiteadustes ning 2019. aastal lõpetanud Estonian Business Schooli Executive Coachi diplomiga. Juhina on Kätlin kirglik, pühendunud ning arengule ja uuendustele suunatud.


Telia Digital Hub

Pille Lehis

Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor

Pille töötab alates 2019. aasta 19. augustist Andmekaitse Inspektsiooni peadirektorina. Enne seda töötas ta 14 aastat Maksu- ja Tolliametis, kus alustas 2005. aastal tööd kohtumenetluse juristina ning tõusis lõpuks kohtumenetluse valdkonnajuhiks. Pille osaleb Andmekaitse Inspektsiooni peadirektorina ka Euroopa Andmekaitsenõukogu ning Euroopa Nõukogu juures tegutsevas nõuandvas komitees. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna.


Telia Digital Hub

Piret Hirv

Tehnopoli Tervisetehnoloogia ja Connected Healthi klastri juhtTelia Digital Hub

Raul Siem

Eesti Vabariigi väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister

Raul Siem on Eesti Vabariigi väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister alates 2020. aasta 21. aprillist. Ta lõpetas 1996. aastal Eesti Riigikaitse Akadeemia politsei õppesuunal ja 2002. aastal SA Õigusinstituudi õigusteaduse erialal. Aastatel 2019-2020 oli ta Siseministeeriumis ministri nõunik ning varasemalt on juhtinud OÜ Daan Õigusbürood, töötanud advokaadibüroos Hansalaw jurist-konsultandina, Tallinna Vangla direktori asetäitjana julgeoleku ja järelevalve alal ning Maksu- ja Tolliameti maksuvõlgade sissenõudmise osakonna juhatajana.


Telia Digital Hub

Kristofer Ågren

Telia X-osakonna andmeanalüüsi üksuse juht

Kristofer juhib alates 2018. aastast Telia X-osakonna Data Insightsi äriüksust ning on kogemustega andmeanalüüsi juht ja evangelist. Enne Te-liasse tööle asumist oli ta äri-, analüüsi- ja tehnoloogiapositsioonidel erinevates konsultatsiooniorganisatsioonides, idufirmades ja suurettevõ-tetes nii Euroopas kui USAs. Kristoferi erihuviks on tehisintellekt ning ta on juhtinud mitmeid selle valdkonna algatusi. Kristoferil on enam kui 20 aastat töökogemust tehnoloogia ja analüütikaga ning ta on õppinud arvutiteadust ja elektrotehnikat USA ja Rootsi ülikoolides.


EKSPO

EKSPO


EKSPO-alal saad tutvuda meie partnerite uusimate lahendustega. Kohal on Eesti olulisimad tehnoloogiaettevõtted.