TELIA DIGITAL HUB – REGISTREERI!

TELIA DIGITAL HUB – REGISTREERI!

Kutsume tegevjuhte ning tehnoloogia- ja infoturbejuhte 10. novembril osa võtma digitaliseerimise suurüritusest Telia Digital Hub, et ammutada oma ettevõtte edendamiseks uusimat infot, ideid ja inspiratsiooni.


Telia Digital Hubis toimuvad ettekanded ja arutelud 5G, IoT, küberturvalisuse, pilvetehnoloogiate ja IT-terviklahenduste teemadel. Esinejate seas on mainekaid digitaliseerimise visionääre Euroopast ja juhtivaid arvamusliidreid Eesti tehnoloogiamaastikult, kes näitavad kätte olulisimad uued suunad ja muudatused, et oleksid kursis nii tänaste kui homsete digitaliseerimise trendidega.


Üritusel on võimalik tutvuda ka tehnoloogiaettevõtete uusimate pakkumistega, kuulata praktilisi nõuandeid ning suhelda oluliste ettevõtete esindajatega. See on koht, kus panustada oma ettevõtte tulevikku.

ESINEJAD

ESINEJAD

Telia Digital Hub

Allison Kirkby

Telia Company president ja tegevjuht

Allison Kirkby on alates 2020. aasta maist Telia Company president ja tegevjuht. Telia Company on rahvusvaheline uue põlvkonna telekommunikatsiooniettevõte, mis teenindab maailma ühes digitaliseeritumas ja paremini ühendatud piirkonnas iga päev miljoneid kliente.
Lisaks Telia juhtimisele töötab Allison ka sõltumatu juhtkonnavälise direktorina Suurbritannia rahvusvahelises telekomiettevõttes BT Group ning on Suurbritannia juhtimisarvestajate kutseorganisatsiooni liige.
Enne tehnoloogia-, meedia- ja telekommunikatsiooni sektorisse jõudmist töötas Allison 20 aastat mitmetel juhtivatel ametikohtadel rahvusvahelises tarbekaupade ettevõttes Procter & Gamble. TMT-sektoris on Allison töötanud alates 2010. aastast, mil liitus Virgin Mediaga, olles seejärel 21st Century Foxi allüksuse Shine Group finantsjuht. Aastatel 2015–2018 töötas ta Tele2 AB Groupi tegevjuhina ning enne Teliasse suundumist oli Allison aasta Taani suurima telekommunikatsiooniettevõtte TDC Group president ja tegevjuht.
Tippjuhina tuntakse Allisoni selle järgi, et ta oskab muutuste ajal tugevaid tiime ehitada ja juhtida ning ettevõtte aktsionäridele olulist väärtust luua. Ta valiti 2017. aastal kõige mõjukamaks Rootsis tegutsevaks naisjuhiks.
Telia Digital Hub

Prof Derek O'Keeffe

Arst-insener

Professor Derek O’Keeffe’il on meditsiinidoktori kraad ning doktorikraad biomeditsiinilistes inseneriteadustes Limericki ülikoolist ja Iirimaa rahvusülikoolist. Ta on töötanud Fulbrighti programmiga Harvardi ülikoolis, Oxfordi ülikooli Green Templetoni kolledžis ning on lõpetanud residentuurijärgse programmi endokrinoloogias USAs Mayo kliinikus. Lisaks mitmetele teadusartiklitele ja -teostele on tema nimel arvukalt biomeditsiinilisi patente ja ta on võitnud mitmeid rahvusvahelisi teadusauhindu. Derek on töötanud vabatahtlikuna Iirimaal, USAs, Ghanas ja Paapua Uus-Guineas, ta on reisinud enam kui 100 riiki, tal on taekwondos must vöö, ta on kvalifitseeritud piloot, sukelduja ja triatleet. Derek on teinud koostööd NASAga seoses rahvusvahelise kosmosejaama uneuuringute projektiga ja olnud arst veealusel missioonil (NEEMO), kus mõõtis digitaalsete mõõdikute abil ekstreemsetesse oludesse paigutatud meeskonna tervisenäitajaid. Hetkel töötab ta konsulteeriva arstina (endokrinoloogina) Galway ülikoolihaiglas ja on Iiri rahvusülikoolis meditsiiniseadmete tehnoloogia professor.
Telia Digital Hub

Peeter Marvet

Zone.ee residenthäkker

Peeter on arvutitega sõber aastast 1985, olles neid hoolsalt toitnud nii perfokaartide kui magnetlindiga ja transistorhaaval protsessori sisemust üles joonistanud. Üllataval kombel on sellest kõigest übertehnilisest teadmisest kasu olnud infotehnoloogiast võimalikult lihtsalt kirjutades ning tehnokratina KUKUs ja ETVs saateid tehes. Viimased 5 aastat on ta toimetanud zone.ee-s, kus teeb meelsasti kõiki juhutöid alates turundusest kuni küberturbeni.
Telia Digital Hub

Shivvy Jervis

Futuroloog ja FutureScape 248 Labi asutaja

Shivy Jervis on üks väheseid Euroopas tegutsevaid Aasia päritolu naisfuturolooge. Ta on võitnud oma sektoris mitmeid auhindu ning asutanud uuringulabori FutureScape 248. Shivylt on konsultatsioone tellinud ÜRO, Londoni linnavalitsus ja Microsoft ning temast on kirjutanud mainekad majandusväljaanded nagu Forbes ja Financial Times. Shivy usub kindlalt sellesse, et digiajastu nõuab pidevat eetilist järelevalvet. Rohkem infot leiab tema kohta veebilehtedelt https://futurescape248.com ja https://shivvyjervis.com.
Telia Digital Hub

Rene Tammist

Utilitas OÜ arendusjuht ning endine ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister

Rene Tammist on lõpetanud Tartu Ülikooli 2001. aastal bakalaureusekraadiga avalikus halduses ning tal on magistrikraad Manchesteri ülikoolis avaliku poliitika ja halduse alal. Aastatel 2012-2018 oli ta Euroopa Liidu energeetikasektorit reguleerivate asutuste koostööameti haldusnõukogu juhatuse liige. Tammist on varem töötanud sotsiaaldemokraatide ja demokraatide fraktsiooni poliitikanõunikuna Euroopa Parlamendi tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjonis, käsitledes muu hulgas selliseid teemasid nagu infotehnoloogia ja telekommunikatsioon ning Eesti Taastuvenergia Assotsiatsiooni tegevdirektorina. Ta oli 2018–2019 ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Jüri Ratase esimeses valitsuses. Alates 2019. aastast töötab ta OÜ Utilitase arendusjuhina.
Telia Digital Hub

Kaimar Karu

Ettevõtja ning endine IT- ja väliskaubanduse minister

Kaimar Karu on nii Eestis kui Eestist eemal töötanud tehnoloogia, äriarenduse, juhtimise, rahvusvahelise koostöö ning poliitikakujunduse valdkonnas üle 20 aasta. Enne 2019. aastal Eesti IT- ja väliskaubanduse ministri rolli asumist elas ja töötas ta Londonis. Ta on hinnatud panustaja parimate praktikate arendusse, usaldatud nõuandja keerukates süsteemides navigeerimisel, mitme erialase raamatu kaasautor ning oodatud esineja rahvusvaheliste tehnoloogiakonverentside lavadel. Kaimaril on Tartu Ülikooli teadusmagistrikraad filosoofias.
Telia Digital Hub

Aivo Adamson

AS Alexela tegevjuht

Aivo Adamsonil on üle 25 aasta kogemust juhtivatel ja nõustavatel ametikohtadel rahvusvahelistes ettevõtetes. Tal on taust nii jaeturul kui IT valdkonnas. Ta on ehitanud üles suuremaid ning väiksemaid organisatsioone, viinud läbi suuri restruktureerimisi ning arendanud mitmeid ettevõtteid. Eelnevalt asunud juhtivatel ning nõustavatel positsioonidel järgnevates ettevõtetes – ÜRO Arenguprogramm New York peakontoris, Bytelife Solutions OÜ, AS Telema, AS Versobank, AS Starman, Maanteeamet, AS Swedbank. Samuti on Aivo Eesti Korvpalliliidu juhatuse liige.
Ta on lõpetanud Tallinna Tehnika Ülikooli raamatupidamise ning finantsanalüüsi erialal ning on omanud audiitori tunnistust. Aivo on läbinud ka Emotional Intelligence kõrgetasemelised kursused INSEAD’is 2001-2002.
Telia Digital Hub

Kaspar Korjus

Pactum AI kaasasutaja ja tootejuht

Kaspar Korjus on Pactum AI kaasasutaja ja tootejuht. Ta oli e-residentsuse direktor, mis on üks Euroopa ambitsioonikamaid valitsuse tehnoloogiaprojekte. Ta on pidanud läbirääkimisi politsei, välisministeeriumi, peaministri, presidendi ja kõigi ministeeriumidega valitsuse raha investeerimiseks, et avada Eesti elektrooniline infrastruktuur kõigile välismaalastele, et nad saaksid ELis ettevõtteid asutada ilma riiki külastamata.
2017. ja 2018. aastal oli Kaspar globaalses ajakirjanduses enim tsiteeritud eestlane. 2015. aastal oli ta Forbes Eesti alla 30-aastaste tehnoloogia ja rahanduse jaotises esikohal ning USA juhtivtöötaja Megan Smith valis ta 20 ülemaailmse digitaalse liidri hulka. 2019. aastal nimetati ta JCI kümne maailma silmapaistvaima noore kategooriasse. Lisaks autasustas Hollandi kuningas tema majesteet Willem-Alexander Kasparit Orange-Nassau ordeniga, tunnustades tema panust kogu maailma ühiskondade paremaks muutmisel.
Telia Digital Hub

Karin Künnapas

kood/Jõhvi kaasjuht

Karin Künnapas on ligi 8 aastat tegutsenud idufirmade valdkondades töötades Eesti Äriinglite assotsiatsioonis ning Civitta Eesti startupi tiimis. Ta on Jõhvi Tehnoloogiakooli kaasjuht koos Elle-Mari Pappeliga. Nad töötasid eelnevalt koos Euroopa Innovatsiooniakadeemias, kus korraldasid üle maailma tudengite programme eesmärgiga aidata neil 15 päevaga jõuda idees oma idufirmani, mida esitleda investoritele. Iga-aastaselt läbis seda programmi üle 1000 noore ligi 90st riigist. Karin tegeles programmi sisu arendamise, esinejate ja mentorite värbamise ning programmitiimi juhtimisega.
Telia Digital Hub

Programm

Programm

Programmi ettekannetes ja aruteludes käsitletakse IoT, 5G, küberturvalisuse, pilvetehnoloogiate ja IT-terviklahendustega seonduvaid teemasid. Lisaks toimuvad EKSPO-alas Guru Bari laval Telia partnerettevõtete praktilised esitlused, mille käigus saad tutvuda digitaliseerimise valdkonna kõige uudsemate tehnoloogiatega.

Registreerin

Pealava

9.00

Hommikukohv

9.30

Pealava stardib
Tervitussõnad

Holger Haljand, Telia Eesti ärikliendi üksuse juhtRobert Pajos, Telia Eesti tegevjuht

9.50

Ühenduvusest kaugemale minek: meie töö- ja eraelu kujundama hakkavad 5G-toega läbimurded

Shivvy Jervis, futuroloog & FutureScape 248 Lab asutaja

10.20

Keynote

Allison Kirkby, Telia Company president ja tegevjuht

10.50

Avadiskussioon: Eesti digiühiskonna tulevik

Rene Tammist, Kaimar Karu, Andres Sutt

11.30

Paus ja ekspo

STRIIMID

13.00

Lõuna ja ekspo

15.15

Ekspo

Pealava

15.45

Tervis tulevikus: kaugseire ja tehisintellekt
Prof Derek O'Keeffe

16.30

Kokkuvõte
Holger Haljand, Telia Eesti ärikliendi üksuse juht

INSPIREERIVAD ETTEKANDED JA ARUTELUD EELMISE AASTA ÜRITUSELT