Telia Digital Hub

Telia Digital Hub


Hoolitseme ürituse ohutuse ja turvalisuse eest
Üritusel osalejate ohutuse tagamiseks järgime kohapeal rangelt kõiki koroonaviirusega seotud ettekirjutusi ja reegleid. Aasta olulisimast tehnoloogiasündmusest saab osa võtta ka interneti vahendusel.


Kutsume tegevjuhte ning tehnoloogia- ja infoturbejuhte võtma osa 11. novembril 2020 Kultuurikatlas toimuvast digitaliseerimise suurüritusest Telia Digital Hub, et ammutada oma ettevõtte edendamiseks uusimat infot, ideid ja inspiratsiooni.


Telia Digital Hubis toimuvad ettekanded ja arutelud IoT, 5G, küberturvalisuse, pilvetehnoloogiate ja IT-terviklahenduste teemadel. Esinejate seas on mainekaid digitaliseerimise visionääre Euroopast ja juhtivaid arvamusliidreid Eesti tehnoloogiamaastikult, kes näitavad kätte olulisimad uued suunad ja muudatused, et oleksid kursis nii tänaste kui homsete digitaliseerimise trendidega.


200 külalisega üritusel on võimalik tutvuda tehnoloogiaettevõtete uusimate pakkumistega, kuulata praktilisi nõuandeid ning suhelda oluliste ettevõtete esindajatega. See on koht, kus panustada oma ettevõtte tulevikku.
15+

ettekannet ja aruteluringi

500+

osalejat

15+

esitlusboksi EKSPO-alalESINEJAD


Digital HubKris
Østergaard

Digital HubTiit
Paananen

Digital HubKristo
Vaher

Digital HubPiret
Mürk-Dubout

Telia Digital Hub

Programm

Programm

Programmi ettekannetes ja aruteludes käsitletakse IoT, 5G, küberturvalisuse, pilvetehnoloogiate ja IT-terviklahendustega seonduvaid teemasid. Lisaks toimuvad EKSPO-alas Guru Bari laval Telia partnerettevõtete praktilised esitlused, mille käigus saad tutvuda digitaliseerimise valdkonna kõige uudsemate tehnoloogiatega.


Registreerin

Pealava9.00

Hommikukohv

9.30

Pealava stardib
Tervitussõnad

Holger Haljand, Telia Eesti ärikliendi üksuse juhtRaul Siem, Eesti Vabariigi väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministerDr Janil Puthucheary, Singapuri vanem-riigiminister, Kommunikatsiooni ja Informatsiooniministeerium, Tervishoiuministeerium

10.00

„Transforming Legacy Organizations in Times of Crisis“ (inglise keeles)

Kris Østergaard, Haridusettevõtte SingularityU Nordic kaasasutaja ja innovatsioonijuht

10.30

Discussion: „5G, digitisation and trends“ (inglise keeles)

Moderaator: Doris Põld, Eesti IKT klastri juhtRobert Pajos, Telia Eesti tegevjuhtSiim Sikkut, Eesti Vabariigi valitsuse CIOSami Seppänen, Elisa Eesti ASi tegevjuhtProfessor Gert Jervan, TalTechi IT-teaduskonna dekaan

11.15

Ekspo


STRIIMID13.00

Lõuna ja ekspo

15.15

Ekspo

Pealava15.45

Digitalisation and Virtualisation for Five Senses (inglise keeles)
Linda Liukas, jutuvestja ja lasteraamatute autor

16.30

Kokkuvõte
Holger Haljand, Telia Eesti ärikliendi üksuse juht


Telia Digital Hub

GURU BAAR

Brutal truth lounge Moderaator: Peeter Marvet11.45

Ekspo

11.50

Cisco

Toni Pohjavirta, Cisco Soome ja Baltikumi koostööjuht

12.05

Logpoint

Henrik Berggren, Logpointi Põhjamaade tehniline juht

12.20

Micro Focus

Jari Salokannel, Micro Focuse infoturbearhitekt Balti- ja Põhjamaades, CISSP, CEH

12.35

Microsoft

Leivo Sepp, Microsoft

12.50

Telia

13.00

Lõuna ja ekspo

14.05

Hewlet Packard

Riku Reimaa, HP

14.20

Fortinet

Kristjan Põldre ja Ahto Tomingas, Fortinet

14.35

Huawei

14.50

Trend Micro

Indrek Turmen, , Trend Micro müügiinsener

15.05

Aruba

Joni Matis, Aruba

15.15

Ekspo


Registreerimistingimused

Registreerida on võimalik kuni 01.11.2020 või kuni kohad on täitunud.

Registreeringut on võimalik muuta või tühistada kuni 31.10.2020, kirjutades e-posti aadressile support@confent.com

Seoses COVID-19 levikuga järgime Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti instruktsioone, tagamaks osalejate ja korraldajate turvalisust.


ESINEJAD

ESINEJADTelia Digital Hub

Andres Kukke

Statistikaameti peadirektori asetäitja

Andres on andmemajanduse valdkonnas töötanud üle 20 aasta ning vedanud enam kui 60 ärianalüütika projekti nii Eesti kui välisriikide ettevõtetes. Hetkel töötab ta Eesti Statistikaametis peadirektori asetäitjana tehnoloogia ja andmeteaduse suunal. Statistikaameti ambitsiooniks on muutuda Eesti Andmeagentuuriks ning luua riigile faktipõhine otsustustugi, mis ühendab endas kaasaegse andmehalduse, statistika ja analüütika. Andrese kireks on andmetest mustrite ning mudelite leidmine ja seeläbi nii ettevõtetele kui ka riigile konkurentsieeliste loomine.


Telia Digital Hub

Jenny Radcliffe

Inimeste häkker

Jenny on turvalisuse, pettuste avastamise ja mitteverbaalse kommunikatsiooni ekspert, kes kasutab oma töös nutikaid inimpsüh-holoogial põhinevaid lahendusi. Jennyt palgatakse „inimeste häkkerina“ selleks, et ettevõtete turvameetmeid testida. Ta on juhtinud simuleeritud rünnakuid igat tüüpi ja suurusega ettevõtete vastu, samuti on ta juhendanud erineva ekspertiisi ja kogemus-tega meeskondi, et kaitsta klientide veebilehti ja teavet pahatahtlike rünnakute eest.

Jenny on auhinnatud taskuhäälingu „The Human Factor” saatejuht ning regulaarne peaesineja turvalisusega seotud rahvusvahe-listel konverentsidel ja üritustel (Infosec, Rant, DISA, Nordic IT Security, ICS2, Trend Micro, Cisco, NTT, Bright talk, Cyber Security Week).


Telia Digital Hub

Jüri Heero

LHV Panga juhatuse liige ja IT-juht

Jüri on viimased 20 aastat tegelenud LHV kasvatamisega ning alates 2007. aastast on ta panga juhatuse liige ja IT-juht.


Telia Digital Hub

Kalev Pihl

SK ID Solutionsi juhatuse esimees

Kalevil on teadusmagistri kraad matemaatikas ning ta on üle 20 aasta töötanud elektroonilise identiteedi valdkonnas. Ta on töötanud spetsialisti ja juhina avalikus ja erasektoris ning alates 2008. aastast juhtinud SK ID Solutions ASi. Kalev on ka Eesti infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni liidu infoturbe nõukoja eestvedaja.


Telia Digital Hub

Kaspar Hioväin

Coop Eesti Keskühistu IT-direktor

Kaspar Hioväin on 15 aasta jooksul olnud seotud IT-arendusprojektidega nii spetsialisti, projektijuhi kui ka arendusjuhi tasandil ning viimased kümme aastat on ta töötanud IT-direktorina Coop Eesti Keskühistus. IT mängib Eesti suurima toidu- ja esmatarbekaupade kauplusteketi töös olulist rolli: iga arendus mõjutab miljonite kaubaühikute liikumist hankijate, ladude ja kaupluste vahel ning ligikaudu tuhande inimese igapäevast tööd andmebaasidega. Coop kasutab oma äri toetamiseks nii erinevaid pilvetehnoloogiaid kui ka omaenda andmekeskuse lahendusi.


Telia Digital Hub

Kristo Vaher

Eesti riigi tehnoloogiate juht

Kristo on suurema osa elust olnud käed-küljes tüüpi insener, juhtinud tehnoloogiatiime ja töötanud tarkvaraarhitektina meedias, panganduses ja avalikus sektoris, ehitades üles mitmeid kaasaegseid infosüsteeme. Ta usub sündmuspõhiste mikroteenuste ja domeenist juhinduva disaini põhimõtetesse ja vastutab täna koos oma meeskonnaga digiriigi järgmise põlvkonna arhitektuuri ja tehnoloogiavisiooni eest.


Telia Digital Hub

Marek Trautmann

BLRT Grupi IT-direktor

Marek on 2011. aastast BLRT Grupi IT-direktor. Eelnevalt on ta töötanud IT-juhina suurettevõtetes Kalev AS, Kreenholmi Valduse AS ja Saku Õlletehase AS.


Telia Digital Hub

Nikita Strezhnev

Rimi Balticu andmeanalüütika juht

Nikita liitus Rimiga 2017. aastal kliendiandmete haldurina. Praegu juhib ta Rimi andmeteaduse meeskonda ning vastutab Baltikumis andmete analüüsi ja AI valdkonna strateegia elluviimise eest. Enne Rimisse tööle asumist oli ta Carlsbergi äri- ja müügianalüütik Baltikumis.
Nikita on lõpetanud Riias asuva Stockholmi Kõrgema Majanduskooli majanduse ja ärinduse eriala ning tegutseb aktiivselt Läti andmeanalüütika kogukonnas: esineb sageli konverentsidel, on hinnatud koolitaja ja annab ülikoolides loenguid.


Telia Digital Hub

Ott Velsberg

Eesti e-riigi andmete juht

Ott Velsberg vastutab e-riigi andmetega seotud teemade strateegilise koordineerimise eest, näiteks on tema vastutusalas andmehaldus, tehisintellekt ja avaandmed.


Telia Digital Hub

Rain Laane

Eesti Haigekassa juhatuse esimees

Rain Laane lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli 1994. aastal ehitusinsenerina ja omandas 2003. aastal MBA kraadi Estonian Business Schoolis. Oma karjääri alustas ta keskkooli ajal programmeerijana väikeettevõttes Kompuuter. 1997. aastal liitus ta IBM-iga ja 2005. aastal teise USA suure IT-ettevõttega Microsoft, kus töötas 12 aastat regioonijuhina Eestis ja Baltikumis. 2017. aastal valiti ta juhtima Eesti Haigekassat ehk tuleviku Tervisekassat. Rainil on mitu kirge: inimesed, tehnoloogia ning tervise hoidmine, mis koos moodustavad hea kombinatsiooni, et tervishoiusektoris e-innovatsiooni tagada.


Telia Digital Hub

Raul Rikk

Riigi küberturvalisuspoliitika juht, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Raul Rikk on alates 2019. aasta algusest riigi küberturvalisuse poliitika juht ning tema peamiseks rolliks on riikliku küberturvalisuse koordineerimine ja haldamine ning valdkonna poliitikate, arengukavade ja õigusaktide väljatöötamine.
Varem töötas Raul Rikk e-Riigi Akadeemias riikliku küberturvalisuse valdkonna juhina ning tegeles 10 aastat digiriigi ja küberturvalisuse võimekuste arendamisega erinevates riikides ning rahvusvahelistes projektides. Raulil on magistrikraad riigikaitse juhtimise erialal Soome Riigikaitse Ülikoolist (Finnish National Defence University) ning infotehnoloogia juhtimise magistrikraad Tallinna Ülikoolist. Samuti on ta lõpetanud USA Maaväe Staabikolledži (US Army Command and General Staff College).


Telia Digital Hub

Siim Sikkut

Eesti Vabariigi valitsuse CIO

Siim Sikkut on alates 2017. aasta märtsist Eesti riigi IT-juht ehk CIO, ametliku nimetusega majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler. Tema ülesandeks on töötada välja strateegia ja poliitikad, algatada ja juhtida algatusi digiriigi ja infoühiskonna arenguks Eestis. Siim on üks Eesti e-residentsuse programmi algatajaid ning ta valiti 2018. ja 2019. aastal Apoliticali poolt maailma 20 mõjukaima digiriigiedendaja hulka.


Telia Digital Hub

Tiit Hallas

LHV infoturbejuht

Tiit on IT-alal tegutsenud terve oma karjääri, sellest omakorda üle kümne aasta olnud tegev infoturbe valdkonnas. Hariduse omandas ta Tallinna Tehnikaülikoolis infosüsteemide arendamise õppekaval, infoturbe magistrikraad tuli Tallinna Tehnikaülikooli ja Tartu Ülikooli ühisest õppekavast. Infoturbe juhtimise osas on Tiidul kogemus nii avalikust kui erasektorist, viimase puhul peamiselt just finantssektorist.


Telia Digital Hub

Tiit Paananen

Veriffi asepresident

Tiidu ülesandeks Veriffis on kindlustada ettevõtte liidripositsiooni isikutuvastuse valdkonnas. Tiidu varasem kogemus on seotud tarkvaraarenduse ja -testimisega sellistes ettevõtetes nagu Pipedrive ja Skype. Pipedrive’is ehitas Tiit kolme aastaga üles meeskonna, mis kindlustas, et Pipedrive’i äppi sai uuendada 60 korda päevas, ilma, et klient seda märkaks. Skype’is veetis Tiit kaheksa aastat, tagades pideva tarkvara testimise ja iteratiivsete versiooniuuendustega Skype’i juhtpositsiooni internetis peetavate vestluste osas.
Tiidu õllepruulimise hobist kasvas välja Põhjala pruulikoda, mis on tänaseks üks vähestest Baltikumi ning Skandinaavia pruulikodadest, mis kuulub Ratebeeri maailma 100 tipp-pruulikoja hulka.


Telia Digital Hub

Ingrid Toonekurg

Microsoft Eesti juht ja Microsofti Kesk- ja Ida-Euroopa Multi-Country klastri ärilahenduste müügijuht

Ingridil on 20 aastat IT-sektoris töötamise kogemust, varasemalt on ta juhtinud Microsofti Baltikumi teenuste ja toodete müüki korporatiiv-, keskmistele ja väikestele klientidele.


Telia Digital Hub

Kris Østergaard

Ettevõtte SingularityU Nordic kaasasutaja ja innovatsioonijuht, menuraamatu „Transforming Legacy Organizations“ autor

Kris on Kopenhaagenis tegutseva haridusettevõtte SingularityU Nordic kaasasutaja ja innovatsioonijuht. Ta on kirjutanud menukteose „Transforming Legacy Organizations”, milles selgitab, kuidas traditsioonilisi organisatsioone innovatsiooniliidriteks muuta. Samuti on ta ettevõtluskiirendi Thinkubator ja ettevõtlusinkubaatori Dare2Mansion kaasasutaja. Kris on ka ingelinvestor ning nõustab nii alustavaid idufirmasid kui rahvusvahelisi suurettevõtteid.


Telia Digital Hub

Kätlin Alvela

Häirekeskuse peadirektor

Kätlin Alvela on 2017. aastast Häirekeskuse peadirektor. Ta juhib 250 inimesega organisatsiooni, mille ülesandeks on olla esimene abistaja olukorras, kus ohus on inimeste elu, tervis või vara. Numbrile 112 helistatakse aastas miljon korda ning Häirekeskuse tööks on suunata kiirabi, päästjad ja politsei abivajajateni. Juhina on Kätlin töötanud kokku 16 aastat, sellest suurema aja Politsei- ja Piirivalveametis. Kätlin on lõpetanud Tartu Ülikoolis sotsiaaltöö ja rehabilitatsioonikorralduse eriala, saanud teadusmagistri kraadi Tallinna Ülikoolis riigiteadustes ning 2019. aastal lõpetanud Estonian Business Schooli Executive Coachi diplomiga. Juhina on Kätlin kirglik, pühendunud ning arengule ja uuendustele suunatud.


Telia Digital Hub

Pille Lehis

Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor

Pille töötab alates 2019. aasta 19. augustist Andmekaitse Inspektsiooni peadirektorina. Enne seda töötas ta 14 aastat Maksu- ja Tolliametis, kus alustas 2005. aastal tööd kohtumenetluse juristina ning tõusis lõpuks kohtumenetluse valdkonnajuhiks. Pille osaleb Andmekaitse Inspektsiooni peadirektorina ka Euroopa Andmekaitsenõukogu ning Euroopa Nõukogu juures tegutsevas nõuandvas komitees. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna.


Telia Digital Hub

Piret Hirv

Tehnopoli Tervisetehnoloogia ja Connected Healthi klastri juht

Piret Hirv (MA) on Teaduspark Tehnopoli tervisetehnoloogia osakonna juht. Tehnopol teeb koostööd mitmete rahvusvaheliste tervisetehnoloogia võrgustikega, aidates ettevõtetel leida sobivaid arenduspartnereid ja kliente ning töötada välja tervishoiuteenuseid ühendatud terviselahenduste rakendamise kaudu. Kuni 2018. aasta veebruarini töötas Piret Sotsiaalministeeriumis e-teenuste ja innovatsiooni nõunikuna, toetades Eesti sotsiaalkindlustusvaldkonna digitaliseerimist ja innovatsiooni. Eesti eduka Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal tegeles Piret eTervise poliitikaprogrammi väljatöötamise ja elluviimisega ning oli kontaktametnik rahvusvaheliste organisatsioonide ja võrgustike jaoks. Piret on meditsiinitaustaga ja töötanud õena, ühtlasi on ta omandanud kraadi ärijuhtimises ning kommunikatsiooni ja suhtekorralduse erialal. 2017. aastal lõpetas ta Tallinna Tehnikaülikooli tervishoiutehnoloogia erialal.


Telia Digital Hub

Raul Siem

Eesti Vabariigi väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister

Raul Siem on Eesti Vabariigi väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister alates 2020. aasta 21. aprillist. Ta lõpetas 1996. aastal Eesti Riigikaitse Akadeemia politsei õppesuunal ja 2002. aastal SA Õigusinstituudi õigusteaduse erialal. Aastatel 2019-2020 oli ta Siseministeeriumis ministri nõunik ning varasemalt on juhtinud OÜ Daan Õigusbürood, töötanud advokaadibüroos Hansalaw jurist-konsultandina, Tallinna Vangla direktori asetäitjana julgeoleku ja järelevalve alal ning Maksu- ja Tolliameti maksuvõlgade sissenõudmise osakonna juhatajana.


Telia Digital Hub

Kristofer Ågren

Telia X-osakonna andmeanalüüsi üksuse juht

Kristofer juhib alates 2018. aastast Telia X-osakonna Data Insightsi äriüksust ning on kogemustega andmeanalüüsi juht ja evangelist. Enne Teliasse tööle asumist oli ta äri-, analüüsi- ja tehnoloogiapositsioonidel erinevates konsultatsiooniorganisatsioonides, idufirmades ja suurettevõtetes nii Euroopas kui USAs. Kristoferi erihuviks on tehisintellekt ning ta on juhtinud mitmeid selle valdkonna algatusi. Kristoferil on enam kui 20 aastat töökogemust tehnoloogia ja analüütikaga ning ta on õppinud arvutiteadust ja elektrotehnikat USA ja Rootsi ülikoolides.


Sorin Cheran, PhD

Sorin Cheran, PhD

HPE tehisintellekti strateegiate ja lahenduste asepresident

Sorin Cheran on Hewlett Packard Enterprise’i (HPE) tehisintellekti strateegiate ja lahenduste osakonna asepresident, vastutades ettevõttes tehisintellekti globaalse strateegia eest. Ta alustas tööd HPEs 2007. aastal ning on töötanud võtmepositsioonidel HPE üksustes High-Performance Computing (HPC) ja AI Competency Center.


allan_allmere.png

Allan Allmere

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi IT arhitektuuri ja taristu nõunik

Allan asus Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis tööle 2017. aastal ja hetkel on ta seal IT arhitektuuri ja taristu nõunik. Ministeeriumis vastutab ta peaasjalikult Riigipilve ja Andmesaatkonna projektide eest. Allan omab magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolist tehnikateadustes.


andre_krull

Andre Krull

ITLi president ja Nortali juhatuse liige

Andre on viimased 17 aastat ehitanud tarkvara- ja ärikonsultatsiooniettevõtet Nortal, mis on tänaseks päevaks laiendanud oma tegevust Põhjamaadesse, Baltikumi, Saksamaale, USAsse ja Pärsia lahe riikidesse. Andre on isiklikult panustanud paljude e-riigi- ja tervishoiulahenduste loomisesse ja realiseerimisesse nii Eestis, Leedus kui Aafrikas. Lisaks on Andre alates 2017. aastast ITL-i juhatuse liige ja eGovernance Academy ning EXPO2020 nõukogu liige. ITL-is on Andre peamisteks teemadeks e-riigi ja ärikeskkonnaga seotud teemad.


Telia Digital Hub

Andre Visse

Telia Eesti tehnoloogiadirektor

Andre on ligi 20-aastase kogemusega IT- ja telekommunikatsioonisektori tippjuht. Ta on töötanud Telias kokku seitse aastat: ärikliendi üksuses IT-valdkonna juhina, tehnoloogiaüksuses IT-infrastruktuuri teenuste allüksuse juhina ning alates 2019. aastast Telia Eesti tehnoloogiajuhina. Enne Teliat töötas ta IT Grupp AS-is üle 10 aasta nii spetsialisti kui juhi rollis. Andre on ka SK ID Solutionsi nõukogu liige ja Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse nõukogu aseesimees.


Doris Põld

Doris Põld

Eesti IKT klastri juht, ITL

Viimased kümme aastat Eesti info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ettevõtete koostööd vedanud Doris usub kindlalt, et digitaliseerimise abil saab suurendada kõigi teiste sektorite efektiivsust. ITL-is Dorise poolt juhitud Eesti IKT klastri eesmärgiks on suurendada ettevõtetevahelist koostööd nii siseriiklikul kui rahvusvahelisel tasandil ja toetada Eesti IKT kogemuse maailma viimist. Hetkel teeb Doris enda teist magistrikraadi, õppides ülikoolis digimuutuste juhtimist ettevõttes. Ta on tegev ka õppejõuna, jagades Ettevõtluskõrgkoolis Mainor enda projektijuhtimise kogemusi.


Dr Janil Puthuchear

Dr Janil Puthucheary

Singapuri vanem-riigiminister, kommunikatsiooni - ja informatsiooniminister, tervishoiuminister

Dr. Janil Puthucheary valiti Singapuri parlamenti 2011. aastal ning tänasel päeval on ta kommunikatsiooni- ja informatsiooniminister ning tervishoiuminister. Lisaks juhib ta organisatsiooni OnePeople.sg, mis tegeleb rassilise võrdõiguslikkuse tagamisega Singapuris ning erakonna People's Action Party noortefraktsiooni. Singapur on avaliku halduse, hariduse ja ettevõtluse digitaliseerimises maailmas üks juhtivaid riike.


Enn Saar

Enn Saar

Sunergose arengupartner ja coach (ANSE)

Enn on 23-aastase kogemusega juht, meeskondade treener ja juhtide arengu toetaja. Varasemalt on ta olnud Telia IT- ja tootearenduse arendusjuht ning suurklientide halduse juht, Eesti Telekomi juhatuse liige ja arendusjuht, IT Koolituskeskus OÜ nõukogu esimees, IT Demokeskuse juhatuse liige ning SA Vaata Maailma nõukogu liige. Enn on ka pikka aega juhtinud Eesti juhtivat tehnoloogiafirmat Microlink. Viimastel aastatel on ta keskendunud erinevate ettevõtete meeskondade coachingule ja loonud koos partneritega selleks uue ettevõtte Sunergos.


Kirke Saar

Kirke Saar

Telia Norra CTO

Kirke töötab hetkel Telia Norra üksuses, kus vastutab infrastruktuuri ja tehnoloogia eest. Tema kõige olulisemaks projektiks on olnud Telia ja GET – TDC liitumine ja uue ühtse tehnoloogiaorganisatsiooni loomine. Lisaks on ta vastutanud kogu Norra Telia mobiilivõrgu moderniseerimise ning 5G võimekuse ja teenuste turule toomise eest. Enne seda juhtis ta viis aastat Telia Eesti tehnoloogiaüksust ning alustas seal mitmeid digitaliseerimisele suunatud initsiatiive. Muuhulgas aitas Kirke muuta Teliat devops põhimõtetel töötavaks ettevõtteks ja alustas agiilse arenduse juurutamisega. Enne Teliat töötas Kirke mitmes rahvusvahelises ettevõttes: Oracle’is, Microsoftis ja Swedbankis.


Kristjan Kukk

Kristjan Kukk

Telia Eesti võtme- ja suurklientide allüksuse juht

Oma karjääri esimeses pooles töötas Kristjan Eesti Pangas, tegeledes peamiselt investeerimisega. Sealt pärineb ka tema armastus andmete, turumuutuste tehnilise analüüsi ja andmete visualiseerimise vastu. Hüüdnimest „Excelimees“ polegi ta seni lahti saanud, sest teda köidab mõte sellest, kuidas andmeread ja graafikud „lugu rääkima“ saada. Kristjan on Telias töötanud alates 2006. aastast, keskendudes esmalt sellele, kuidas muuta tehnoloogiaettevõte kliendikeskseks teenindusettevõtteks ning viimastel aastatel sellele, kuidas suurendada traditsiooniliste telekommunikatsiooniteenuste kõrval muude IT-teenuste osakaalu Telias.


Kristjan Vassil

Kristjan Vassil

Tartu Ülikooli teadusprorektor

Kristjan on Tartu Ülikooli teadusprorektor. Ta kaitses 2012. aastal Euroopa Ülikooli Instituudis Firenzes poliitika ja sotsiaalteaduste doktorikraadi. Enne teadusprorektori kohale asumist 2017. aastal töötas Vassil Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudis tehnoloogiauuringute vanemteadurina. Tema teadustegevuse põhisuunad on tehnoloogiauuringud, e-riigi majandus- ja käitumuslik mõju, masinõppe ja tehisintellekti osa avalike e-teenuste arendamises ning valijakäitumine. Ta on Eesti valimisuuringute juhtkomitee liige ja valijakompassi väljatöötamise projektijuht.


Linda Liukas

Linda Liukas

Jutuvestja ja lasteraamatute autor

Linda ütleb enda kohta, et ta on lasteraamatute autor, kellele meeldivad sädelevad asjad ja tarkvara. Mõned aastad tagasi kirjutas ta raamatu „Hello Ruby“, mida on tõlgitud 25 keelde ning milles tutvustab lastele arvutite imelist maailma piltide ja tekstide abil. Raamatust sai üleilmne menuk ja sellest innustatuna asutas Linda tänaseks 270 linna levinud organisatsiooni Rails Girls, mis õpetab noortele naistele programmeerimist. Pandeemia ajal on ta uurinud, kuidas virtualiseerida teenuseid nii, et need ei jääks lihtsalt tavateenuse- või toote peegelduseks internetis, vaid haaraks inimeste kõiki viit meelt.


Janne Tägström

Janne Tägström

Cisco Soome ja Baltikumi juht

Janne Tägström on viimase 12 aasta jooksul töötanud Cisco Soome ja Baltikumi üksuses mitmel ametikohal, tänaseks on ta tõusnud piirkonnajuhiks. Janne on kogu Cisco ametiaja jooksul keskendunud strateegiale ja teostusele, arendades koos partneritega uusi innovaatilisi lahendusi ning aidates klientidel ja partneritel rakendada uusi tehnoloogiaid. Tema motoks on „Koos võidame“.


Liisa Past

Liisa Past

Cybernetica ASi küberturbe äriarendusjuht

Liisa Past (MA) on endine riiklike küberriskide juht Eesti valitsuse kantselei riigikaitse koordinatsioonibüroos ning ta on töötanud ka teadustöötajana Eesti Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse osakonnas. Liisa on olnud liikumapanev jõud Eesti valimiste igakülgse riskihindamise ja ELi võrgu- ja infoturbedirektiivi koostöögrupi egiidi all avaldatud valimistehnoloogia küberturvalisuse kokkuvõtte taga. Aastatel 2018-19 oli Liisa järgmise põlvkonna juht Arizona osariigi ülikooli McCaini rahvusvahelise juhtimise instituudis, kus ta töötas valitsusasutuste ja valimiste korraldamise organitega, keskendudes sellele, kuidas demokraatlike protsesside küberjulgeolekut operatiivsemaks muuta.


Sami Seppanen

Sami Seppänen

Elisa Eesti AS tegevjuht

Sami Seppänen on juhtinud Elisa Eestit üle 20 aasta. Telekommunikatsiooni alal alustas ta juba 1994. aastal Soomes, mil tegeles mobiiltelefonide ja arvutite jaemüügiga, Eestisse tõi teda mobiiltelefonide jaeketi Tietopuhelin laienemine siinsele turule aastal 1997. Alates aastast 2000 on ta juhtinud Elisa Eestit ja selle eelkäijat RadioLinja Eestit. Elisaga liitumise hetkel töötas ettevõttes 80 inimest, tänaseks on ettevõte kasvanud 1000 töötajani. Sami Seppänen on tegev nõukogu või juhatuse liikmena Soome-Eesti Kaubanduskojas, Helsingi börsiklubis, Eesti Lairiba Arenduse Sihtasustuses ja Niitvälja Golfiväljakul.


Gert Jervan

Professor Gert Jervan

TalTechi IT teaduskonna dekaan

Gert Jervan on TalTechi IT-teaduskonna dekaan ja sama teaduskonna arvutisüsteemide professor. Oma doktorikraadi sai Gert Linköpingi ülikoolist Rootsis.Ta on olnud mitmete rahvusvaheliste teadusprojektide juht ning esindanud Tehnikaülikooli paljudes rahvusvahelistes võrgustikes. Ta nõustab Euroopa Komisjoni nii teadusprogrammide väljatöötamise kui ka teadusprojektide hindamise juures. Tema peamisteks teadusvaldkondadeks on arvutisüsteemide töökindlus, turvalisus ja usaldusväärsus, kus ta on juhendanud 5 doktoritööd ja publitseerinud üle 150 teadusartikli.


Tarko Tikan

Tarko Tikan

Telia Eesti võrgu ja infrastruktuuri peaarhitekt

Tarko on olnud IT-ga seotud alates lapsepõlvest ning erilist huvi pakuvad talle andmeside ja andmesidevõrgud. Erinevalt traditsioonilistest nn „Powerpointi arhitektidest“ toimetab ka käsi masinas pea kõigega, millega telekomisektoris on üldse võimalik toimetada. Tarko on üles ehitanud kaks Eesti suurimat operaatorit ning on ka Eesti IPv6 isa.


Holger Haljand

Holger Haljand

Telia Eesti ärikliendiüksuse direktorJari Salokannel

Jari Salokannel

Micro Focuse infoturbearhitekt Balti- ja Põhjamaades, CISSP, CEH

Jari on Micro Focuse turvalisuse tarkvaragrupi infoturbearhitekt, kes keskendub Põhja-Euroopa klientidele. Selles rollis aitab ta klientidel lahendada IT-turvalisuse probleeme Micro Focuse turvatoodete ja -teenuste portfelliga. Enne Micro Focusega liitumist töötas Jari peaaegu 15 aastat erinevates IKT müügiga seotud rollides Hewlett Packardis ja Nortel/Avayas. Jari alustas arvutitega tegelemist 1970-ndate lõpus hobina ja sai esimese täiskohaga IT-töökoha juba üle 35 aasta tagasi.


Lauri Tankler

Lauri Tankler

RIA küberturvalisuse juhtivanalüütik

Lauri Tankler töötab Riigi Infosüsteemi Ametis juhtivanalüütikuna ning tema ülesanne on teha kirjalikke kokkuvõtteid ja järeldusi Eestis toimuvate küberturvalisuse intsidentide kohta. Samuti on tema tööks küberturvalisuse ennetuskampaaniate väljatöötamine ja käimalükkamine – mullu toimus kampaania vanemaealistele ning sel sügisel ettevõtjatele. Lauri on töötanud pikalt ajakirjanikuna, sealhulgas Ameerika Ühendriikides telekorrespondendina ning tegelenud oma karjääri jooksul keeruliste teemade seletamisega lihtsas keeles nii-öelda tavalisele lehelugejale ja televaatajale. Kuna küberturvalisus tähendab igapäevast võitlust kas kurjategijate, trollidega sotsiaalmeedias või lihtsalt inimliku lohakusega, siis on oluline rääkida ohtudest samuti sellisel viisil, et sellest oleks päriselt kasu: mida paremini saavad inimesed küberohtudest aru, seda paremini oskavad nad ennast ja oma äri ka kaitsta.


Henrik Berggren

Henrik Berggren

Logpointi Põhjamaade tehniline juht

Henrikul on magistrikraad arvutiteaduses ja alates 1980. aastate keskpaigast on ta töötanud erinevatel rahvusvahelistel ametikohtadel ettevõtetes Ericsson, Nokia ja 3Com. Praegusel ametikohal LogPointis keskendub ta SIEM-tehnoloogia rakendamisele IT-turvalisuses, andmete terviklikkuses ja kohtuekspertiisis.


Toni Pohjavirta

Toni Pohjavirta

Cisco Soome ja Baltikumi koostööjuht

Tonil on rohkem kui 15-aastane töökogemus lahenduste arhitekti ja nõustajana. Ta on töötanud pilveplatvormide, privaatsete pilvede, ettevõtlusvõrkude ja suurettevõtete turvalisusega ning mõistab hästi, millised on organisatsioonide väljakutsed täna ja tulevikus. Oma pika kogemuse tõttu selles valdkonnas saab ta pakkuda uut vaadet sellele, kuidas koostöö peaks olema iga ettevõtte tähelepanu keskmes ja äriprotsessidesse integreeritud.


Indrek Trumen

Indrek Turmen

Trend Micro müügiinsener

Indrek omab enam kui 20-aastast kogemust infotehnoloogia sektoris. Ta on tegelenud võrkude ja süsteemide juurutamise, paigaldamise ning hooldusega. Viimastel aastatel on ta keskendunud küberturbele.


Joni Matis

Joni Matis

HPE Aruba kanalite insenerRobert-Pajos

Robert Pajos

Telia Eesti CEO

Robertil on tehnoloogiasektorist enam kui 25 aastat rahvusvahelist töö- ja juhtimiskogemust. Telia Eestit juhib ta alates 2018. aastast. Enne Teliasse ja Eestisse tulekut töötas Robert Ericssoni kontsernis erinevates juhtrollides ning turgudel: viimati Brasiilias, aga ka näiteks Kolumbias, Rootsis, Venemaal ja USAs.


EKSPO

EKSPO


EKSPO-alal saad tutvuda meie partnerite uusimate lahendustega. Kohal on Eesti olulisimad tehnoloogiaettevõtted.


cisco
huawei
logpoint
aruba
hewlett
trend
veeam
HP
Microsoft
micro
fortinet
arrow